מיקי זוהר
מיקי זוהר צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) טוען כי הליכוד צריך לשנות את השיח ולהתרחב לקהלים חדשים כדי לנצח בבחירות, אך הודה כי בסופו של יום המשחק הוא גושי ולא מפלגתי.

"גם אני עצמי הייתי חלק מהרבה החלטות שנויות במחלוקת שהתקבלו. אני נושא באחריות לכולן וחשבון נפש עושים – בסוף מטבע הדברים. עכשיו הזמן להפיק את הלקחים על מנת להיערך לבחירות הבאות כדי שננצח אותן", אמר זוהר בראיון לרדיו 'קול חי'.

זוהר הבהיר כי אינו קורא להחלפת יו"ר המפלגה: "אני בעד נתניהו, תומך בו ובטוח שאיתו נחזור להנהגת המדינה, אבל כדי שנביא קהלים חדשים עלינו לשנות את השיח. בסוף המשחק הוא גושי ולא מפלגתי. אם נביא 32 מנדטים ולגוש יהיה 52 לא עשינו כלום".

לדברי זוהר: "אלו שהחליפו גוש, גם אנשי ימינה וגם סער – אתה רואה מה קורה להם בסקרים. איך יתכן שהמצביעים שלהם לא רוצים אותם אבל עדיין הגוש שלנו נשאר אותו דבר?. ההסבר היחיד הוא מה שאני אומר".

"אני שואל איך נביא את הקהל הזה אלינו? באמצעות זה שנשנה את השיח שמרחיק קהלים. אני חושב שיש לנו הרבה יותר מה להציע מגוש השמאל. אנחנו הרבה יותר טובים מהם בהמון תחומים".

עוד הדגיש: "לדעתי, דווקא נתניהו מאוד ממלכתי ונוקט תמיד בגישה מכבדת. אני גם לא רוצה לשנות שום דבר מהעמדות שלנו".

זוהר חזר ואמר כי אין היגיון פוליטי בהטחת כינויי גנאי בבנט. "בנט הונה, רימה ושיקר את הציבור אבל זה שיצעקו לו את זה – לא יביא לנו את השלטון. זה פריקת אמוציות בלבד. הציבור רואה לבד מה בנט עשה. אבל המונחים בהם משתמשים והתקיפות אישיות נגד פרסונות אוטמת את הציבור".

זוהר התייחס להצעות מטעם הליכוד לגנץ לכהן כראש ממשלה בממשלת ליכוד כחול לבן וחרדים. "אני שומע על הניסיונות להביא את גנץ. לא נראה שזה מצליח כרגע ולא הייתי בונה על זה. אני כן אומר שזה הסיכוי היחיד של גנץ להיות ראש ממשלה".