אלון מאסק
אלון מאסק צילום: רויטרס

אילון מאסק, מייסד חברת SpaceX התגאה השבוע כי הצליח לעמוד במשימה אותה הציב לעצמו ולשגר לחלל ארבעה אזרחים בטיסת החלל האזרחית הראשונה.

הארבעה הקיפו את כדור הארץ במשך שלושה ימים וחזרו לארץ במוצאי שבת האחרון.

אחד העוקבים בחשבון הטוויטר של מאסק שאל אותו מדוע עדיין לא קיבל ברכה מהנשיא ביידן לאור ההישג המשמעותי. מאסק בחר לענות תשובה עוקצנית במיוחד, תוך שהוא מתייחס לכינוי "ג'ו הישנוני" אותו המציא הנשיא לשעבר דונלד טראמפ ליריבו במהלך מערכת הבחירות לנשיאות בשנה שעברה.

עוד באותו נושא:

"נשיא ארה"ב סירב אפילו להכיר בארבעת האסטרונאוטים האמריקאים החדשים, שסייעו לגייס מאות מיליוני דולרים לבית החולים לילדים St.Jude. מה התאוריה שלך לגבי מדוע זה קרה?", נשאל מאסק בחשבון הטוויטר שלו על ידי אחד העוקבים.

התשובה הייתה קצרה אך עוקצנית במיוחד. "הוא עדיין ישן", כתב מאסק, שהתייחס כאמור לכינוי "ג'ו הישנוני" שהומצא לנשיא על ידי דונלד טראמפ.

היחס של מאסק לביידן בא לידי ביטוי גם בהסכמתו ל"מם" שפרסם אחד המשתמשים בטוויטר בנוגע ליחס של הנשיא ביידן לאיגודי העובדים. ה"מם" הציג סצנה מתוך הסרט "חייזר" בו נראה חייזר טפילי ועליו הכיתוב "איגוד עובדי הרכבים" נדבק לפניו של אדם ועליו הכיתוב "ביידן". מאסק כתב מתחת ל"מם" את המשפט "זה נראה כך".

הכעס של מאסק הגיע לאחר שחברים במפלגה הדמוקרטית הגישו בשבוע שעבר הצעת חוק שתעניק הנחה של 4,500 דולרים למי שירכוש רכב חשמלי מאחת מחברות הרכב המאוגדות, ולטענת מאסק הצעת החוק נכתב על ידי לוביסטים של חברת פורד ואיגוד עובדי הרכבים.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו