ארכיון
ארכיון צילום: דוברות המשטרה

קריסת בניין המגורים בחולון יממה בלבד לאחר שדייריו פונו ממנו, הובילה לתשומת לב מירבית בקרב רשויות מקומיות רבות שהחלו למפות את הבניינים בתחומיהן ולבדוק אלו מהם עומדים בסכנת קריסה.

גם בעיר אשדוד הוחלט בשבוע האחרון למפות את הבניינים הישנים בעיר ולאתר חלופות סיוע לרשות הדיירים לחיזוק המבנים.

בעקבות הבדיקה המקומית אמר מנכ"ל ארגון הקבלנים באשדוד והשפלה, שלומי בן עזרי כי יש להוסיף ולבצע בדיקה הנדסית לכל הבניינים הישנים בעיר.

"בעיר שנבנתה בשנות ה-60 ישנם בניינים לא מעטים שהם ישנים אפילו יותר מהבניין שקרס בחולון" - הוא אומר.

עוד באותו נושא:

לדבריו, "מה שקרה בחולון מחזק עוד יותר את החשיבות שבהתחדשות עירונית שמתבססת על חיזוק בניינים ישנים מפני קריסה ולא רק בעת רעידת אדמה, זאת לצד הוספת ממ"ד שיגן על הדיירים מפני טילים. חשוב לציין כי התקנים לחיזוק בניינים שהיו נהוגים בשנים ההן, שונים מהתקנים כיום".

"אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם הקריסה בחולון הייתה מתרחשת בשעת לילה מאוחרת כשכל הדיריים היו ישנים" - אומר בן עזרי. "היינו אז באירוע רב נפגעים ואולי באחד האסונות הגדולים שידעה במדינה".

"אני פונה לוועדי הבתים ולדיירים בבניינים ישנים", הוסיף, "אם עד עכשיו התלבטתם אם להיכנס לפרויקט תמ"א 38 או פינוי בינוי, הנה עוד סיבה להזדרז. גם כך מי שביתו קרס איבד את כל רכושו, זכרונותיו ולמעשה הוא מתחיל את חייו מההתחלה. אני גם לא בטוח שפוליסת ביטוח מבנה ותכולה מכסה מקרים אלה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו