יהודה גליק
יהודה גליק ערוץ 7

חבר הכנסת לשעבר יהודה גליק הגיע הבוקר (שני) לשער הכניסה להר הבית אך המשטרה מנעה ממנו להיכנס לשטח ההר.

כאשר שאל את השוטרים מדוע אסור לו לעלות להר הבית, השוטר השיב לגליק: "ככה הורו הקצינים".

בהמשך גליק זומן לחקירה ללא כל הסבר. ''מסע טרטורים סטנדרטי של משטרת ישראל. במקום לתת להיכנס להר הבית נתנו זימון לחקירה. אין הסבר, אין נימוק, רק - מיידי'', כתב גליק בטוויטר.

ממשטרת ישראל נמסר: ''מר גליק ביקר בשבוע שעבר בהר הבית והפר שוב את כללי הביקור במקום, זאת לאחר שנתבקש שלא לנהוג כך מספר פעמים בתקופה האחרונה, כולל באופן אישי ע״י מפקד המרחב. בעקבות התנהלותו, היום הוא זומן לשימוע בפני קצין משטרה.

''נציין כי במסגרת הביקורים המתקיימים כסדרם בשטח הר הבית, פועלת המשטרה בהתאם לכללי הביקור הנהוגים במקום אשר נועדו לאפשר שמירה על הסדר הציבורי, שלום הציבור וביטחונו, ואלה מועברים בטרם כניסת המבקרים לשטח ההר. נמשיך לאפשר את הביקורים בהר הבית בכפוף לכללי הביקור הנהוגים במקום'', לשון התגובה.

עוד באותו נושא:

מתחילת חג הסוכות עלו להר הבית למעלה מ-2000 יהודים, ומנייני תפילה חגיגיים מתקיימים בהר.

גם ח"כ איתמר בן גביר עלה להר הבית עם בני משפחתו. "עליתי לקיים את מצוות העלייה להר הבית לרגל שלושת הרגלים", אמר. "הר הבית הוא המקום החשוב והקדוש ביותר לעם ישראל".

בן גביר בירך את השוטרים על האבטחה בעלייה להר וקרא לשנות את המדיניות ולאפשר תפילות של יהודים בציבור בהר הבית בקול רם ועם סידורים, תהילים וארבעת המינים.

אסף פריד ממינהלת הר הבית אמר כי הר הבית הפך בחגים ל"אי של שקט ורוגע רוחני וגשמי כאחד. עם ישראל מוזמן לעלות באווירה חגיגית לתפילה והתייחדות ולשמוח לפני השם בעליות שלוות ושמחות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו