פעוטות
פעוטות צילום: ISTOCK

מעונות היום המפוקחים יחלו מחר (רביעי) בעיצומים וייפתחו בשעה 10 בבוקר.

ביום ראשון תחל שביתה כללית ללא הגבלת זמן. זאת, בשל מחאה של העובדים על תנאי העסקתם.

העיצומים משפיעים באופן ישיר על כ-120 אלף פעוטות ועל כרבע מיליון הורים.

"הממשלה כופה עלינו לפתוח בשביתה בסירובה לנהל איתנו משא ומתן", נמסר מראשי הארגונים המפעילים את המעונות. "ממשלת ישראל מתנערת מאחריות על החינוך לגיל הרך ומזניחה אותו. במקום לחבק את הילדים אנו יוצאים להיאבק על עתיד חינוך הגיל הרך.

''מעונות היום המפוקחים סובלים ממחסור של מאות עובדות ועובדים עקב השכר הנמוך, התנאים המורכבים ופערי השכר המשמעותיים ביחס לסייעות גני הילדים בשלטון המקומי - זו הפקרות", נמסר.

במעונות היום מועסקות יותר מ-16 אלף עובדים, רובן נשים.

ממשרד האוצר נמסר בתגובה: "אנו תמהים על פניית הארגונים. משרד האוצר החל בשיח עם הארגונים החתומים על המכתב לפני החג מיד לאחר פנייתם, ובעקבותיו נקבע שיועברו נתונים חסרים וכן נקבע דיון המשך לתחילת אוקטובר. זאת ועוד, חלק מדרישות הגורמים שחתומים על המכתב דורשות עבודת מטה מעמיקה, וכידוע להם, היא תתקיים לאחר העברת האחריות על התחום למשרד החינוך. נקיטה בצעד של השבתה תפגע בהורים העובדים ולא תקדם את התהליך. משרד האוצר ימשיך בשיח ענייני עם כלל הגורמים בתחום".

מאגף מעונות היום במשרד הכלכלה נמסר בתגובה: "אנו מכירים בדרישות הארגונים להעלאת התעריף, הארגונים פנו גם למשרד האוצר בנושא ומתנהל מולם שיח, טרם החגים נערכה פגישה עם שרת הכלכלה והתעשייה בה עלו הפערים ואנו מקווים כי ימצא פתרון בהקדם".