דובאי
דובאי צילום: istock

תערוכת "אקספו" בדובאי, הנחשבת לגדולה בעולם, תושק מחר - והפעם בהשתתפות ישראל.

בעיתון 'ישראל היום' דווח כי יריד אקספו הבינלאומי מתקיים מדי חמש שנים, והאחרון נערך ב־2015 במילאנו. היריד השנה תוכנן להתקיים לפני שנה, אך נדחה בשל הקורונה.

זו הפעם הראשונה שבה ישראל משתתפת באירוע בקנה מידה גדול כל כך - השלישי בגודלו ברמה הבינלאומית לאחר האולימפיאדה וגביע העולם - עם צפי של כ־25 מיליון מבקרים. ביריד במילאנו, לדוגמה, ביקרו כ־22 מיליון איש. היריד יימשך עד סוף חודש מארס 2022.

עוד באותו נושא:

הביתן הישראלי עוצב כביתן פתוח, מזמין מאוד, המדמה אוהל מזרח־תיכוני במסורת הכנסת האורחים. ההנחה של המעצבים היא שלמרבית המבקרים יהיה זה מפגש בלתי אמצעי ראשון עם ישראל, ולכן המסר הוא שרב המשותף על המפריד.

בביתן ישולבו כמה משרדי ממשלה, בהובלת משרדי החוץ, התיירות, הגנת הסביבה, האוצר, הכלכלה, החקלאות, האנרגיה, שוויון חברתי, מערך הסייבר ועוד. מי שיצרו והפיקו את הביתן הם חברת AVS והאדריכל דוד כנפו. כמו כן, יתקיימו בו אירועי תרבות דוגמת מופע ענק של "אינפקטד משרום", מסיבות ישראליות ומפגשים כלכליים. השרה להגנת הסביבה תגיע בימים שני וחמישי הבאים, שר התיירות יגיע לחנוכת הביתן.

בתערוכה יבקרו ראשיהן של מרבית המדינות המשתתפות, וממשרד החוץ נמסר על התעניינות עצומה בביתן הישראלי בעקבות סיור מקדים שנערך ל־30 עיתונאים בכירים ממדינות המפרץ ולמשפיעני רשת מהעולם הערבי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו