פרופ' דיוויד מילר
פרופ' דיוויד מילרצילום: אוניברסיטת בריסטול

חודש לאחר שארגון 'הקמפיין נגד האנטישמיות' הגיש תביעה נגד אוניברסיטת בריסטול הבריטית בדרישה לפטר את המרצה פרופ' דיוויד מילר שהוביל קו נחרץ אנטי-יהודי ואנטי-ישראלי במסגרת המוסד האקדמי.

את התביעה הובילו סטודנטים באוניברסיטה שנפגעו מהערות שלו בשיעורים. בין היתר אמר "התנועה הציונית וישראל הם אויבי האנושות והשלום", וקרא להחרים ולגנות סטודנטים יהודים בקמפוס או כאלה שמחזיקים בעמדות פרו-ישראליות.

"סטודנטים יהודים, בשל היותם ציונים באופן אוטומטי מעודדים איסלאמופוביה וגזענות אנטי-ערבית", אמר והוסיף כי "שיח בין דתי של יהודים ומוסלמים הוא בעצם סוס טרויאני בקרבנו שמטרתו להביא במרמה לנורמליזציה של הציונות בהקהילה המוסלמית".

האוניברסיטה, שהבינה ככל הנראה שהתיק המשפטי נגד מילר חזק דיו, החליטה לנקוט בצעדים. בהודעה שפרסמה נכתב כי "בעקבות חקירה מעמיקה הוחלט לעצור את העסקתו של פרופ' מילר באוניברסיטת בריסטול. פרופ' מילר לא עמד בסטנדרטים התנהגותיים שאנו מצפים מצוות המרצים שלנו ומתוך דאגה לסטודנטים הוחלט כי הוא אינו יכול להמשיך ללמד אצלנו".

גדעון פלטר, מנכ"ל הקמפיין נגד האנטישמיות, אמר כי "בתוך חודש מאז שהתחלנו בהליכים טרום פעולה נגד אוניברסיטת בריסטול מטעם קבוצת סטודנטים יהודים אמיצים, דיוויד מילר פוטר. אנו מפרגנים להם על כך שהם עמדו נגד האנטישמיות וליועץ המשפטי שלנו שעזר לנו להבטיח ניצחון זה במאבק בגזענות אנטי-יהודית בקמפוס".

"לאחר פתיחת התביעה שלנו, היה ברור לאוניברסיטה כי היא תישא בחשבון בבית המשפט ותצטרך לפעול להגנה על סטודנטים יהודים בהתאם לחוק. יש להזהיר אוניברסיטאות ברחבי הארץ כי אנו נעשה כל מה שצריך כדי להגן על סטודנטים יהודים מפני גזענות בקמפוס על ידי שמירה על זכויותיהם בבית המשפט במידת הצורך", הוסיף פלטר.

פרופ' מילר טען בתגובה כי פיטוריו היו "קמפיין של ממשלת חוץ עוינת" - כשהוא מתכוון כמובן לישראל והוסיף, "אוניברסיטת בריסטול אינה בטוחה יותר לסטודנטים מוסלמים, ערבים או פלסטינים".

הוא ציין כי ינצל את זכות הערעור שלו על ההחלטה ויגיש תביעה נגד המוסד האקדמי.