חיסונים נגד קורונה
חיסונים נגד קורונה צילום: Yonatan Sindel/Flash90

מספר החולים הקשים בישראל עומד נכון היום (ראשון) על 588 בני אדם. אתמול אובחנו 1,709 מאומתים חדשים לקורונה. מקדם ההדבקה הוא 0.74.

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת ח"כ מרב בן ארי (יש עתיד) קראה לבטל הגבלות לאור הירידה בנתוני התחלואה: ''קבינט הקורונה צריך לבטל את התו הירוק בכל האירועים בחוץ, כולל מסעדות, כולל פעילויות לילדים ועוד בנוסף חייבים להקדים את מתווה הכיתה הירוקה, בגלל הדחייה שלו לאמצע אוקטובר אלפי הורים יושבים בבית עם ילדיהם בבידוד וכן, אני גם מדברת עם השרים אם אלו הנתונים והגל נבלם אין סיבה להגבלות האלה''.

מאות אלפי ישראלים לא הצליחו הבוקר לעדכן את התו הירוק לאור קריסת אתר הרמזור של משרד הבריאות. בשל קשיים בהנפקת התו הירוק החדש ניתן יהיה להשתמש במקביל בימים הקרובים גם בתו הירוק הקודם.

קבינט הקורונה יתכנס הערב (ראשון) לראשונה מזה כחודש. מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' נחמן אש, אמר בראיון לכאן ב' כי מומחי המשרד לא ידרשו החמרה בהגבלות. "אנחנו בתחילה של היציאה מהגל הרביעי, עוד יש כברת דרך לעבור. אני יותר אופטימי, מספר המאומתים ממשיך לרדת, מקדם ההדבקה נמוך. לאור הירידה בתחלואה לא נבוא עם דרישות להחמרה. מה שרצינו בשבועות האחרונים הופך לפחות רלוונטי", אמר פרופ' אש.

פרופ' אש התייחס לפיילוט "הכיתה הירוקה" לביטול הבידודים במערכת החינוך: "אם נמצא שזה יעבוד כמו שצריך זה יהיה הסוף למדיניות הבידודים. החשש הוא שזה יגביר תחלואה".

על התרופות החדשות מפני הקורונה אמר אש: "הן מקטינות את הסיכון לתחלואה קשה, אם נדבקת אתה לוקח אותן וזה מקטין את הסיכון. זו התפתחות מאוד חשובה, מקווה שזה יאושר ב-FDA ונוכל להביא את זה בארץ. זה לא האור בקצה המנהרה שאומר שהמגפה חלפה, אבל זה עוזר להפוך אותה למשהו שאפשר לחיות איתו בלי הגבלות קיצוניות".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו