נפתלי בנט
נפתלי בנט צילום: קובי גדעון/ לע"מ

לאחר אישור התקציב בכנסת, ראש הממשלה נפתלי בנט ינסה לגבש חזון פוליטי שיקסום לבוחרים במרכז־ימין מבלי למוטט את הממשלה שהוא עומד בראשה.

עיתונאי ״ידיעות אחרונות״ נחום ברנע מדווח הבוקר (שני) כי ״הפתרון הזמין הוא הרחבת ההתיישבות ברמת הגולן. הממשלה שלו חצויה בכל מה שנוגע לגדה המערבית; הגולן במעמד שונה: יש כלפיו כמעט קונצנזוס״.

לדברי ברנע, גם ממשל ביידן, שמוטרד מכל שינוי של הסטטוס־קוו ביהודה ושומרון, לא ימהר למחות אם ממשלת ישראל תפנה את ״האנרגיה ההתנחלותית״ שלה צפונה. ״לכאורה, אפשר לבנות סביב הרעיון הזה התחלה של בייס״, כתב ברנע.

עוד באותו נושא:

לא ברור האם בנייה ברמת הגולן תסייע לבנט ״להציל״ את קהל המצביעים שלו. מצבה הפוליטי של מפלגת ימינה לא השתפר מאז הקמת הממשלה, והיא מקבלת כשישה מנדטים בלבד בכל סקרי המנדטים.

יו״ר סיעת הליכוד ח״כ יריב לוין תקף אמש (ראשון) את הממשלה לאחר פגישת אנשי מרצ עם אבו מאזן ברמאללה. ״שרי ממשלת השמאל ממשיכים לזחול על גחונם אל אבו מאזן, והכל בברכתו של ראש הממשלה בנט. לשר הבריאות חשוב יותר להיפגש עם מממן הטרור אבו מאזן, מאשר לדאוג לבריאותם של אזרחי ישראל.

״ממשלת ישראל הנוכחית לא חדלה מלהשפיל את עצמה ולערער לחלוטין את המעמד העוצמתי שבנינו לישראל בשנים של מנהיגות נחושה. כל זה קורה בשעה שהרשות הפלסטינית ממשיכה לממן את הטרור ולפעול להעמדת חיילי צה''ל לדין בינלאומי בהאג״.

יריב לוין הוסיף: ״שר הבריאות מפקיר את חיילי צה"ל להאג, את ארץ ישראל לידי ראש המחבלים אבו מאזן, ואת הבריאות של אזרחי ישראל במקום להיאבק באמת בקורונה. בושה גדולה וסכנה גדולה״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו