פייסבוק חסמה לארגון 'טהרת המשפחה' את האפשרות לקדם פוסטים בתשלום, וסיפקה פירוט גנרי לא מפורט כי הם "הפרו את המדיניות".

כיום חשבון הפייסבוק של ארגונים ועסקים משמש ככלי מרכזי בפרסום הפעילות בכלל ובפרסום קמפיינים ומבצעי התרמות בפרט.

ארגון 'טהרת המשפחה' בונה ומשפץ מקוואות טהרה לנשים ברחבי הארץ. לקראת קמפיין התרמות שהתכוונו בארגון 'טהרת המשפחה' לפרסם בפייסבוק בתשלום, הם גילו, כאמור, כי האפשרות הזאת נחסמה בפניהם.

נציגי הארגון שוחחו עם נציג פייסבוק, שאמר שהמדיניות של פייסבוק היא לא לפרט את סיבת החסימה, אך הוא משער כי היא בעקבות סרטון מסוים שפורסם בדף וקיבל למעלה מ-38,000 צפיות.

"היה לנו סיפור מאוד מרגש על זוג שלא היה להם ילדים עשרים ומשהו שנה", סיפרה לאה פרדימן מארגון 'טהרת המשפחה' בשיחה עם ערוץ 7. "הם הלכו לרב חיים קנייבסקי והוא נתן להם עצה לדאוג לבניית מקווה טהרה במקום שלא היה בו מקווה. הייתה חנוכה של המקווה ותשעה חודשים אחרי החנוכה של המקווה הם נושעו וזכו בזרע של קיימא. נולדה להם בת. זה היה מאוד מרגש".

לדבריה, "עשינו סרטון קצר על זה וקידמנו אותו בדף שלנו. לא עם בקשה של תרומות ולא כלום. לאחר מכן הדף נחסם. פניתי לפייסבוק והם שחרור לי את הדף. המשכתי לפרסם את זה. אחרי כמה זמן פייסבוק שוב חסמה לי את האפשרות לקדם פוסטים".

בפגישה עם נציג של פייסבוק הוא אמר, כאמור, כי אין להם אפשרות לברר את סיבת החסימה, אך הוא משער כי פייסבוק רואה בסרטון המדובר כהונאה. כאילו הארגון מבטיח כי בניית מקווה טהרה תביא ישועה לזוגות חשוכי ילדים.

"כנראה הם ראו בסרטון הזה סוג של הונאה", הוסיפה פרידמן. "זה לא שהתרמתי אפילו כסף".

חברת פייסבוק סירבה להגיב לידיעה.