חברי הכנסת איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) ומאי גולן (הליכוד) הגיעו בצהריים (שלישי) להפגנה מול עיריית כפר קאסם.

חברי הכנסת הגיעו בשיירת רכבים וערכו במקום ''מפגן תמיכה וחיזוק השוטרים'' לאחר תקיפת השוטרים בסוף השבוע האחרון.

כוחות גדולים של משטרה אבטחו את הביקור של חברי הכנסת. תושבי כפר קאסם זעמו וצעקו "אללה אכבר" לעברם. "אנחנו אנשי שלום, לגזען אין מקום פה. להביא לו בקלאוות? נעליים נביא לו. בן גביר, יא זבל, יא גזען, אתה והחברים שלך רצחתם את רבין".

בן גביר אמר: "לתושבי ישראל נמאס להיות פראיירים. באנו לכאן כדי לתת גב לחיילים ולשוטרים שלנו ולומר להם 'אנחנו אוהבים אתכם - אבל רוצים לתת לכם גיבוי'. מי שמרים יד על שוטר צריך לכסח אותו. זה התפקיד של ממשלת ישראל שלצערי מזניחה את השוטרים והחיילים".

הערבים שהפגינו נגד בן גביר
צילום: יהונתן גוטליב

ח''כ בן גביר הצהיר לקראת ההפגנה: "במקום בו המשטרה מפחדת התנועה האסלאמית נכנסת לשלוט וככה אנחנו מאבדים את המשילות במדינה. מדובר במדרון חלקלק של איבוד הרסן כלפי שוטרי משטרת ישראל במקום להגביר את ההרתעה. אם היה מדובר בתושבי יצהר האירוע היה נגמר בירי ולכן המפכ"ל והשר לבט"פ נכשלו וצריכים ללכת הביתה".

ח"כ מאי גולן הוסיפה, "משילות פירושה הרתעה ואכיפה, וכשהן לא מתקיימות המרחק לאנרכיה קצר מאוד. לא יכול להיות מצב שבו שוטרים במשטרת ישראל יספגו אלימות פיזית ומילולית ללא שום תגובה בשטח של שר הבט״פ או ראש הממשלה. נגיע לכפר קאסם כדי למחות נגד אוזלת היד של הממשלה המעבירה מסר מסוכן המתיר פגיעה במשטרת ישראל ונגד העירייה המשתמשת במליציות של התנועה האסלאמית כדי לפגוע בשוטרים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו