איילת שקד בביקור באיחוד האמירויות
איילת שקד בביקור באיחוד האמירויות צילום: ללא

שרת הפנים איילת שקד (ימינה) אמרה בריאיון לעיתון אמירותי בביקורה במדינה כי ממשלת ישראל הנוכחית לא תדון בהקמת מדינה פלסטינית.

שקד אמרה לעיתון The National: ''ממשלת ישראל לא תדון בהקמת מדינה פלסטינית תחת ראש הממשלה הנוכחי בנט או לפיד כשייכנס לתפקיד בהסדר הרוטציה. יש קונצנזוס בין המפלגות שלא להתייחס לנושא שעלול לגרום לקרע פנימי''.

"אנו מאמינים בשלום כלכלי כדי לשפר את החיים של הפלסטינים ולעשות אזורי תעשייה הדדיים. אבל לא מדינה עם צבא, בהחלט”, הדגישה שרת הפנים.

שקד סירבה לכנות את היישובים ביהודה ושומרון "התנחלויות בלתי חוקיות" ובמקום זאת כינתה אותן "שטח שנוי במחלוקת". היא הגדירה את הקמפיינים העומדים מאחורי סנקציות החרם נגד ישראל כ"צבועים". לדברי שקד "הם אנטישמיים כפי שהם נגד קיומה של ישראל. BDS היא צורה חדשה של אנטישמיות".

עוד באותו נושא:

כזכור, יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן ביקש משרי מרצ בפגישתם ברמאללה כי יעבירו מסר ממנו לשרת הפנים איילת שקד ולפיו הוא מעוניין לפגוש אותה.

אבו מאזן אמר לשרים המופתעים, "תגידו לאיילת שקד שאני רוצה לפגוש אותה. למה הם פוחדים לדבר איתי? שתבוא ותגיד כל מה שהיא רוצה ואני אקשיב. אני יודע שיש לה דעות מאוד קשוחות אבל אפילו אם נסכים על אחוז אחד זו תהיה התקדמות".

ולא רק את שקד, גם את ראש הממשלה נפתלי בנט מעוניין אבו מאזן לפגוש. "אנחנו יודעים שלא יהיה משא ומתן מדיני אבל בואו ניפגש ונדבר על מה שאפשר, גם אם לא נסכים על כלום".

השרה שקד דחתה את הזמנת אבו מאזן ומסרה: ״‏לא יקרה. ‏לא אפגש עם מכחיש שואה שתובע את חיילי צה״ל בהאג ומשלם לרוצחי יהודים״.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו