תלמידי ישיבת תקוע בדרך לארה"ב
תלמידי ישיבת תקוע בדרך לארה"ב צילום: ללא

שנים רבות נהג הרב עדין אבן ישראל שטיינזלץ לשלוח תלמידים מהישיבה בתקוע לשליחות בקהילות היהודיות ברחבי ארצות הברית, על מנת לחזק את הקהילות ואת היהדות ברחבי העולם.

לאחר שנה שבה לא טסו התלמידים לשליחות בעקבות אילוצי קורונה, החליטו בישיבה להמשיך את מורשתו של הרב שטינזלץ.

שלושה תלמידי שיעור ו' מהישיבה; טמיר פלנט, שילה פליישמן ויהושע קסוביץ, טסו אתמול (שלישי) לפיניקס אריזונה, שם יצטרפו לקהילתו של תלמיד הרב עדין זצ"ל - הרב פיני אלוש.

התלמידים יהוו חלק מהצוות הרוחני של הקהילה, יעבירו שיעורי תורה בבתי הכנסת, יהיו מורים בבתי הספר וייקחו חלק פעיל בניהול הקהילות בעיר. בישיבה חששו כי תקנות הקורונה המחמירות ימנעו את טיסת התלמידים לארצות הברית, ואכן מספר תלמידים שהיו מעוניינים להצטרף לשליחות לא קיבלו אישור כניסה למדינה.

אלי אנגל, מנהל הישיבה, כתב לתלמידים שיצאו לשליחות: "אנו מברכים אתכם שתזכו בדרך החדשה אליה אתם יוצאים - להיות טובים גם לשמים וגם לבריות כפשוטו ממש. השליחות דורשת הרבה מסירות נפש, עזות דקדושה והרבה רגישות וחכמה, בעזרת ה' יחד כחבורה תעזרו אחד לשני בכל אחד מתחומים אלו. בברכת חסידים לא נפרדים. לחיים טובים ולשלום".

הרב מיכל פאלק, ראש ישיבת תקוע, אמר: "אני מקווה שהשליחים של הישיבה לא רק ילמדו את יהודי אריזונה אלא גם הם בעצמם ילמדו ויצמחו בזכות יהודי התפוצות. זאת שנה שיכולה לשנות חיים אצל השליחים".