ישראל אייכלר
ישראל אייכלר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ח"כ ישראל אייכלר תקף את כוונות השר מתן כהנא בנוגע לרפורמות פוטנציאליות בתחום הנישואין ואמר כי הוא יוצר כאבי ראש בעיקר למגזר הדתי-לאומי.

"הרפורמות של כהנא לא יפילו שערה אחת של היהדות החרדית שתמשיך לדבוק ביהדות לדורי דורות. הציבור החרדי ימשיך לקיים את תורת ה' ללא פשרות ולא משנה מי ישלוט במדינה לפיד וכהנא או חכם מנסור עבאס או שלשתם יחד", אמר.

לדבריו, כהנא מנפץ למגזר הדתי-לאומי את הרעיון האידיאולוגי. "מי שצריך לדאוג הם נאמני הציונות הדתית שכהנא הורס להם את כל יסודות הקיום הרעיוני של המזרחי. רבני המזרחי חשבו לתומם שעל ידי הרבנות הראשית והסטטוס קוו אפשר לקיים שניהם, מדינה יהודית ומשטר חילוני. בא כהנא ומנתץ את כל אלילי הציונות הדתית והופך את מדינת בנט כהנא ומנסור עבאס, למדינה רפורמית אנטי יהודית".

את דבריו חתם בנימה פיוטית. "מי ינוד לכם מייסדי המזרחי, מפני השוד והשבר. הציבור החרדי אינו שמח לאידם של הציונים הדתיים, אל מול הקריסה הטוטאלית ומחיקת ערכי הציונות הדתית, בידי פרי גידוליהם, כי אנשים אחים אנחנו".

הבוקר התייחס השר מתן כהנא לביקורת של המפלגות החרדיות על מתווה הנישואין שהוא מבקש ליישם.

"צריך למצוא מתווה שיאפשר לאנשים לממש את הזוגיות שלהם גם לא דרך הרבנות. יש רעיונות שרבנים העלו. יש לכך אפילו יתרונות הלכתיים. אני לא מתרגש ממה מקובל ומה לא מקובל על הסיעות החרדיות", אמר כהנא בראיון ל-103FM.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו