פרופ' אריה לוין
פרופ' אריה לוין צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

בית משפט השלום בירושלים האריך היום (חמישי) בשישה ימים את מעצרו של הפרופסור אריה לוין החשוד בביצוע עבירות מין במטופלות.

מאז חשיפת זהותו ביום ראשון הוגשו שבע תלונות נגד הפרופסור. המשטרה ביקשה להאריך את מעצרו בתשעה ימים - והשופטת קריסטינה חילי החליטה על שישה ימים, עד יום שלישי.

לוין, מנהל היחידה לגסטרואנטרולוגיה ותזונה בילדים בבית החולים וולפסון, נעצר בתחילת השבוע בחשד לביצוע עבירות מין במטופלות שלו והכחיש את כל המעשים המיוחסים לו. ישנן 10 מתלוננות בתיק - בהן חמש שהגישו תלונה בימים האחרונים. אחת מהמתלוננות תיארה אירוע שהתרחש בשנה וחצי האחרונות.

לפרופ' הבכיר יש מאות פציינטים בארץ ובעולם, והרצאותיו ומחקריו פופולריים בתחומו. לוין מכחיש את כל החשדות נגדו וטוען שפעל במסגרת שיטת טיפול ואבחון שבה נקט דרך קבע.

עוד באותו נושא:

"בדיון הקודם קבע בית המשפט חשד סביר כעילת מעצר", אמרה השופטת חילי . "בפתח הדיון הונחו לפניי חומרי חקירה נוספים ונציג היחידה החוקרת סיפר שהתקבלו מספר תלונות נוספות. עיינתי בחלק מחומרי החקירה החדשים וסימנתי מתוכם מסמכים. מדובר בחקירה רגישה ומורכבת והמכילה מספר מתלוננות. אינני נדרשת בשלב זה לסוגיית ההתיישנות שעשויה להיקשר לחלק מהמעשים. עיון בממצאים מאז הארכת המעצר הקודם מעלה את החשד הסביר. מדובר בעשרה מקרים, שלוש מהן קטינות ושתי מקרי אונס - אחד כלפי בגירה ואחד כלפי קטינה.

"המעשים על פניו חורגים מעניין הטיפול הרפואי, לפחות בחלקם. הסנגור הסכים להארכת מעצרו של החשוד וביקש לקצרו. פעולות החקירה המתבקשות חשופות בחלקן לשיבוש. נציג המבקשת ציין שיש לבצע עימותים עם המתלוננים ויש עוד פעולות שיכולות להיות משובשות. מצאתי לנכון לצמצם את מספר הימים המבוקש על-ידי היחידה החוקרת, כי בית המשפט אמור לפקח על החקירה שמתקדמת עד כה בקצב משביע רצון".

סנגורו, עו"ד ליאור אפשטיין, אמר כי "מדובר ברופא בעל שם עולמי, וכן בשיטת אבחון מוכרת בעולם. כל פעולה שלו הייתה רק לצורך אבחון בהליך הרפואי, במהלך פגישות ייעוץ. מרשי מכחיש כל ניסיון לפגיעה מינית במתלוננות".

בבית החולים וולפסון מסרו השבוע כי "מאז נודע דבר המעצר אנחנו מזועזעים מהחשדות החמורים ובטוחים שתתקיים חקירה מקיפה וממצה. כמובן שנסייע למתלוננת ככל שנוכל". עוד צוין כי "בית החולים לא הכיר את החשדות עד היום, התלונות הועברו על-ידי הממונה על הטרדות מיניות שעל-פי חוק מדווחת ישירות לגורמי האכיפה. בעקבות פנייתה נפתחה החקירה. בית החולים מגלה אפס סובלנות כלפי אלימות מינית בפרט וכל התנהגות שאינה עומדת בסטנדרט האתי בכלל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו