ישיבת עתניאל
ישיבת עתניאל צילום: בית ועד לתורה הר חברון

ישיבת ההסדר בעתניאל, מהגדולות והמשפיעות שבישיבות ההסדר, פרסמה בצהריים (חמישי) הודעה לכלל בוגריה ובה הכריזה על חילופי גברי והתחדשות בהנהגת הישיבה הותיקה שיקרו כבר בתחילת השנה הקרובה.

"זכינו כי מיום הקמת הישיבה ובמשך שלושים ושש שנים קיומה של הישיבה מכהן מו"ר הרב בני קלמנזון בראשות הישיבה" נאמר בהודעה, "תורתו ואישיותו של הרב בני הם אבני היסוד של בית מדרשנו – בית מדרש הנטוע באור התורה המשתלשל אלינו מסיני דרך חכמי התורה שבעל פה, מבקש נתיבי קדושה ועבודת ה', ונושא את פניו אל שאלות השעה, למצוא להן מענה הולם בדרכי תורתנו הקדושה".

"לאחר תהליך חשיבה ממושך החליט הרב בני שהגיעה השעה להעביר חלק מהמשא אל הדור הבא. לקראת העברת ההנהגה קיימו, מו"ר הרב בני והרב רא"ם, התייעצויות עם צוות הר"מים בישיבה. ולאחר תהליך חשיבה מעמיק ומסודר הוחלט למנות את הרב אלחנן שרלו במקומו של הרב בני בהנהגת הישיבה".

הרב בני קלמנזון (מימין) והרב אלחנן שרלו (משמאל)
הרב בני קלמנזון (מימין) והרב אלחנן שרלו (משמאל) צילום: אלחנן צוריאל

"מועד ההתחדשות בהנהגת הישיבה יהיה בעזרת ה' בזמן אלול של השנה הבאה. עד אז ממשיך מו"ר הרב בני לכהן כראש הישיבה באופן מלא. לבקשת מו"ר הרב רא"ם וצוות הר"מים, מו"ר הרב בני ימשיך להשפיע ולהוות מקור תורה מרכזי ומשמעותי בישיבה גם לאחר ההתחדשות בהנהגת הישיבה בעזרת ה' לאורך ימים ושנים כנשיא הישיבה".

"אנחנו מתפללים מעומק לב לפני ה' יתברך, אשר נתן לנו תורת אמת וחיי עולם נטע בתוכנו, שיברך את הרב אלחנן ברוח חכמה ובינה, רוח עצה וגבורה, רוח דעת ויראת ה', שיזכה להנהיג את בית המדרש ביחד עם מו"ר הרב רא"ם לשנים ארוכות, ונזכה לראות את בית מדרשנו עולה ופורח, מגדיל תורה ומאדירה".

הרב אלחנן שרלו נולד בשנת תשמ"ה והוא בנו של הרב יובל שרלו. הוא גדל בחספין ובפתח תקווה, למד בישיבת ירוחם ובבית ועד לתורה בעתניאל. מלבד ההוראה ולימוד התורה בישיבה הוא בעל תואר שני בייעוץ חינוכי ועוסק בטיפול וייעוץ בגישה הנרטיבית לבני נוער ומבוגרים. הוא נשוי לטליה וקצין מודיעין בגדוד חי"ר במילואים.