הבית בו הוחזק רון ארד?
הבית בו הוחזק רון ארד? צילום: מתוך הטלויזיה

הערוץ הסעודי אל-חדת' פרסם תיעוד של מבנה בו לכאורה הוחזק רון ארד בזמן שהיה שבוי בלבנון.

בסרטון ניתן לראות מבנה, שצולם בזמן נסיעה ברכב, ככל הנראה בעיירה במזרח לבנון.

אתר אינטרנט טען השבוע כי המוסד חטף גנרל איראני במהלך המבצע לאיתור מידע על הנעדר הישראלי. על פי הדיווח, בפעולה שביצע כביכול הארגון הישראלי בתוך שטח סוריה, נחטף גנרל איראני והועבר לאחת ממדינות אפריקה, שם הוא נחקר ולאחר מכן שוחרר.

עוד באותו נושא:


בהמשך, רשת אל-ערבייה אישרה את הדיווח הראשוני, והוסיפה כי מדובר בקצין איראני בכיר בדימוס שכיום הוא אזרח. על פי הדיווח של הרשת, ישראל הפיקה DNA משלד בכפר בדרום לבנון, כדי לבדוק האם מדובר בארד.

בתחילת השבוע בנט חשף כי המוסד יצא בחודש האחרון למבצע מיוחד לאיתור מידע על גורלו של נווט צה"ל. "זה היה מבצע מורכב ורחב ממדים, זה כל מה שאפשר לומר כרגע", אמר בנט במליאה במהלך כנס החורף של מושב הכנסת. "עשינו עוד מאמץ בדרך להבנה מה עלה בגורלו של רון", הוסיף. "פדיון שבויים מגדיר ומייחד אותנו. נמשיך לפעול להשבת כל בנינו הביתה, מכל מקום בהם הם נמצאים".

בנט המשיך, "אני רוצה להודות ללוחמי המוסד, בשמי - וגם בשם תמי ויובל ארד, על המסירות על המחויבות ועל אחוות הלוחמים, גם אחרי כל השנים. אני מבקש להודות מכאן גם לצה"ל ולשירות הבטחון הכללי, על שיתוף פעולה יוצא מן הכלל. פדיון שבויים הוא ערך יהודי שהפך לאחד מערכיה המקודשים ביותר של מדינת ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו