חיילים. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה
חיילים. למצולמים אין קשר לנאמר בכתבה צילום: יעקב נחומי, פלאש 90

לאחרונה, בדלת האחורית ובלי ששמנו לב, השמאל הכניס לשיח הישראלי את הסימטריה.

השמאלני שואל: למה הערבים מפסידים נכסים לפי חוק נכסי נפקדים והיהודים לא? למה הורסים בית של ערבים בגלל שהם מחבלים ושל יהודים לא? (בתים של יהודים הורסים גם אם הם לא מחבלים, אבל תעזבו, זה לא הנושא כרגע). למה מותר לחיילים להתארח או להתנדב אצל מתנחלים ולא אצל ערבים?

ובכן, התשובה פשוטה: כי כאן מדינת היהודים. כי המדינה הזאת הוקמה מסיבה אחת בלבד: כי זו ארצו של העם היהודי.

הארץ הזאת היא מאז ומעולם ארצו של העם היהודי, וכדי לאפשר לעם היהודי להיות בעליה – הוקמה המדינה. בני עמים אחרים שנמצאים כאן אינם בני המקום, הם זרים.

חיילי צה"ל, ביו"ש ובכל מקום, לא אמורים להיות נטולי פניות ולא אמורים להיות מהאו"ם. הם הצבא של עם ישראל ולא של האו"ם. כפי שהיה ברור מאז קיומו של צה"ל.

עוד באותו נושא:

אין זאת אומרת שלערבים אין זכויות, ודאי שיש להם, אבל אין שום מקום לנימוק "אם ככה זה אצל היהודים, אז ככה זה צריך להיות אצל הערבים". לא. המדינה הזאת הוקמה כדי לתת עדיפות ללאום היהודי ולאחיזתו בארץ. ודאי וודאי כאשר מדובר בעניין לאומי ומדיני, שנוגע ללאום כולו, ולא ליחידים.

ביום שתהיה פה סימטריה – המדינה הזאת איבדה את כל זכות הקיום שלה. ביום שתהיה פה סימטריה – לא יהיה שום טעם לחגוג את יום העצמאות, ודאי שלא לומר הלל. יהיה צורך לצאת שוב למאבק להקמת המדינה היהודית. ההלל לא נאמר אלא על גאולת עם הקדש וארץ הקדש.

וחוץ מזה, ביום שתהיה פה סימטריה – לא תהיה שום דרך להסביר למה עזבנו את הארצות שחיינו בהן דורות רבים ובאנו לכאן, ומה יש לנו בכלל לחפש כאן. ההסבר היחיד לכך הוא שהארץ הזאת שייכת לעם היהודי כי היא קניינו מאז ומעולם ע"י בורא העולם. מי שלא מקבל את ההנחה הזאת – מי התיר לו להתיישב כאן?

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו