רכב ישראלי שנפגע מאבנים
רכב ישראלי שנפגע מאבנים צילום: ביטחון תקוע

הוועדה לשחרור מוקדם דחתה בסוף השבוע את בקשת השחרור של שניים מהמחבלים שפצעו תינוק יהודי בגוש עציון באמצעות יידוי אבנים.

משפחתו של התינוק הגישה התנגדות לשחרור המחבלים בטענה כי הדבר יפגע הן ברגשות המשפחה ובן בהרתעה נגד טרור. עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את בני המשפחה כנפגעי עבירה בירך על ההחלטה.

בהתנגדות לבקשת השחרור המוקדם של המחבלים ציינה אימו של התינוק כי הפיגוע והפציעה שינו את חייהם. לדבריה הפיגוע היה קרוב להסתיים אחרת, ושחרור מוקדם של המחבלים יפגע במשפחה, בתחושת הביטחון באזור, בהתרעה ובאמון הציבור במוסדות האכיפה.

עו"ד חייםבלייכר המייצג את בני המשפחה בירך על דחיית בקשת המחבלים: "אנו מברכים על דחיית הבקשה. אסור שיהיו פשרות במלחמה בטרור, ואנו נילחם על כך".

עוד באותו נושא:

נזכיר כי הפיגוע אירע לפני כשנתיים וחצי, בכביש 60 בין חברון לגוש עציון. חוליית מחבלים רגמה באבנים רכב ישראלי ממרחק עשרה מטרים, ופגעה בו. ברכב נסעו באותה העת זוג הורים ושני ילדיהם הקטנים. בנם הקטן, תינוק בן תשעה חודשים, נפצע קל מרסיסי זכוכית בפניו.

הוריו של התינוק הזעיקו את כוחות ההצלה והמשיכו בנסיעה לאורך 150 מטרים נוספים, עד שהבחינו בחיילים ששהו בצד הכביש ועצרו לידם.

על המחבלים נגזרו עונשים הכוללים כ-4 שנות מאסר בפועל, וכן תשלום פיצויים של עשרות אלפי שקלים למשפחה. כאמור, היום דחתה וועדת השחרורים את בקשתם של שניים מהמחבלים לשחרור מוקדם.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו