אחד האחים שהותקפו
אחד האחים שהותקפו צילום: באדיבות המצלם

קבוצת ערבים תקפה לפני ימים אחדים שני אחים יהודים ברובע המוסלמי בירושלים. האחים ספגו קללות ומכות אוחד התוקפים אף ירק בפרצופו של אחד מהם, לעיני שוטרי מג"ב שהגיעו לסייע.

התקיפה אירעה כאשר צעדו שני האחים, תלמידי ישיבה בשנות העשרים לחייהם, ברחוב ויה דולורוזה בעיר העתיקה בירושלים. במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את האחים למשטרת מרחב דוד תואר כי כשחלפו על פני מספר ערבים החלו האחרונים לקללם ללא כל סיבה.

במקום התפתח דין ודברים בין האחים ואז הם הותקפו. "אחד הנערים אף הגדיל לעשות ובעט על מרשי בעוצמה את אחד הכדורים הישר לפרצוף, כל פרצופו של מרשי הפך אדום", נכתב במכתב. האחים הזעיקו את המשטרה, אולם גם כאשר שני שוטרי מג"ב הגיעו לזירת התקיפה לא הצליחו לעמוד בפני כמות התוקפים הגדולה.

עוד באותו נושא:

בהמשך חטף אחד האחים אגרוף חזק לביטנו ואף הוטח בקיר הרחוב בעוצמה, כל זאת לנגד עיני השוטרים. חולצתו של האח השני נקרעה ע"י הפורעים. רק לאחר שהשוטרים הצליחו להרחיק את האחים מהזירה נעצרה התקיפה. גם אז "אחד הפורעים שראה שאינו יכול להגיע אל מרשי מפאת הגנתם של שוטרי המג"ב, הגדיל לעשות וירק בפיו על פניו של מרשי, פעולה מביישת ודוחה".

האחים הגישו תלונה במשטרה, ועודכנו כי אחד מהתוקפים נעצר, אך בית המשפט הורה לשחררו למעצר בית של חמישה ימים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו המייצג את האחים דורש להאריך את מעצר הבית של החשוד. "על החשוד להישאר במעצר בית עד סוף ההליכים. תקיפת יהודים רק בשל היותם יהודים הינה טרור לאומני לכל דבר ועניין והתוקף וחבריו מהווים סכנה ממשית לציבור. אני קורא למשטרה למצות את הדין עם התוקף ולעשות ככל הניתן בכדי ללכוד את התוקפים הנוספים ולהעמידם לדין".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו