פרופ' נחמן אש
פרופ' נחמן אש צילום: פלאש 90

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש שוחח הבוקר (שלישי) עם גולן יוכפז וענת דוידוב ב־103fm ואמר כי ישראל בדרך ליציאה מגל הקורונה הרביעי.

"אנחנו ממשיכים לראות את הירידה בנתונים, גם אתמול. אפשר לומר בוודאות שאנחנו ביציאה מהגל הזה. ניתן להיות קצת יותר רגועים. ההחלטה לפתוח את המשק, יש לה שיקולים הרבה יותר רחבים, והיא החלטה של מקבלי המדיניות. עשינו מקסימום גם בהקשר החיסונים, וגם בהכנסת הבדיקות המהירות, הגנו יפה מאוד על האוכלוסייה המבוגרת. תמיד אפשר להסתכל לאחור, אך אני חושב שבסך הכל הייתה פעילות להורדת התחלואה", דברי אש.

הוא הוסיף כי "היה אפשר לנקוט בצעדים כמו מגבלות, שהיו מורידים את התחלואה. לכל דבר כזה יש מחיר, גם כלכלי וגם בריאותי לאנשים שמגבילים את הצעדים שלהם. זה דיון תיאורטי, אך ההחלטות התקבלו. יש פה מתח בין לקבל את ההחלטות מהר, לבין לעשות את זה באופן יסודי יותר. לזגזוג הזה יש מחירים. אנחנו ממשלה אחת, וכולנו שותפים לדרך הזו, כולנו צריכים להשתפר בתהליך".

עוד באותו נושא:

האם וריאנט חדש, AY.4.2, בדרך לישראל? פרופ' אש השיב: "וריאנטים יש בשפע, וצריך ללמוד מהי המשמעות הקלינית שלו. כרגע אני לא יכול לומר הרבה, נראה האם הוא מסכן אותנו או לא. לאורך הדרך היו הרבה וריאנטים שחלקם היו משמעותיים וחלקם לא".

בסוף דבריו, התייחס פרופ' אש למחאת המתמחים ואמר: "אנחנו חושבים על ההצעות השונות, אני מעריך שנמצא את הדרך. אנחנו לא רוצים שהם יתפטרו, אי אפשר לעבוד בלי מתמחים. אני מניח שמשבר המתמחים ייפתר".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו