(צילום באדיבות מדרשת הגולן חיספין / איתמר כהן)

אורלי גולדקלנג, סגנית עורך 'מקור ראשון' מסבירה בראיון לערוץ 7 את החשיבות שהיא רואה לקיומה של ועידת הגולן, אותה יזם העיתון, דווקא ברמת הגולן.

היא מזכירה כי בדרך כלל ועידות שונות מתקיימות בתל אביב, מעט בירושלים ובעיקר באילת, אך "אנחנו רוצים למשוך לכיוון הגולן ולהציב אותו על בימת מקבלי ההחלטות. זה היה חלק מהמטרה בקיומה של הועדה הזו", היא אומרת ומציינת שהיוזמת למהלך היא מנכ"לית העיתון, מוריה שלום.

כחלק מהלוגיסטיקה המסובכת של קיומה של ועידה שכזו היה צורך גם בהשכרת מסוק שיביא מירושלים את מנכ"לי המשרדים השונים לפאנל מיוחד שהשתתפו בו ובו נדון יישומו של החלום עליו דיברו ראש הממשלה ושרת הפנים, להכפלת תושבי הגולן והקמת ישובים חדשים, "בשביל זה משרדים צריכים להיות מתואמים בינם לבין עצמם", היא אומרת ומתארת את העיסוק באינספור משימות שנכללות בהפקדתו של אירוע כזה, החל מהשי הקטן ועד להסעות הגדולות.

עוד באותו נושא:

האם היא מאמינה להצהרות הפוליטיקאים? גולדקלנג משיבה שהיא מאמינה להבטחות הללו כפי שמאמינם להבטחות של פוליטיקאים. "אנחנו יכולים לבדוק מה הם אמרו וחשוב יותר מה הם לא אמרו, והדברים ייבדקו במבחן הזמן. הארכיון לא שוכח אז אנחנו מקשיבים ומצפים שההצהרות שנאמרו כאן יהיו מחייבות ובוועידות הגולן הבאות נבחן את ההתגשמות של הדברים".

על ביקורתו של חבר הכסת בצלאל סמוטריץ' להיעדר חברי אופוזיציה בועידה, אמרת גולדקלנג כי זו המציאות כאשר מוזמנים אינם נענים להזמנות. לזאת היא מוסיפה ורומזת ש"אישיות מאוד מאוד בכירה באופוזיציה הוזמנה, הייתה אמורה לקבל כבוד גדול אבל לא הסתייע לה להגיע והיא שללה את ההזמנה. אנחנו יכולים להזמין אבל לא להכריח להגיע", הא אומרת ומביעה תקווה שהגולן יהיה קונצנזוס שירכז אליו לפעילות משותפת חברי קואליציה ואופוזיציה כאחד.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו