דרושים ללמ"ס: מנהל.ת
דרושים ללמ"ס: מנהל.ת צילום: מסך

מודעת דרושים שפרסמה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה נכתבה תוך שימוש בנקודה הא-מגדרית, בחיפוש אחר "מנהל.ת תחום".

א', ששם לב לשימוש בעברית הלא תקנית באתר, פנה אל הלמ"ס ודרש מהם להקפיד על שימוש בעברית. לדבריו, "הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה היא גוף ממשלתי ומוגדרת על פי האתר הרשמי כיחידת סמך עצמאית במשרד ראש הממשלה".

"תוך כדי שימוש באתר האינטרנט הרשמי נתקלתי במודעת דרושים רשמית", ציין. "באחת המשרות המתוארות היה שימוש קלוקל בעברית באמצעות סימון נקודה באמצע מילה. השימוש הזה הוא המשך לתופעה ציבורית מדאיגה שמקודמת בידי ארגונים זרים וידועה בכינוי 'עברית מגדרית'".

"לדעתי, אין שום מקום או היגיון בכך שגוף רשמי וממשלתי במדינת ישראל יסטה מחוקי השפה העברית, ובוודאי לא כאשר האקדמיה ללשון עברית פסלה את ה'סלנג' המוצע", הוסיף. "הרשמיות והצביון הלאומי של מדינת ישראל אמור לחייב את כל המשתייך למדינה להשתמש בשפת אבותינו באופן תקין בלבד. לא מדובר בלוח מודעות ציבורי אלא בגוף מכובד ומייצג".

עוד באותו נושא:

מהשלכה המרכזית לסטטיסטיקה טרם התקבלה תגובה.

שי גליק מנכ"ל בצלמו מסר: "מצער מאוד שדווקא השבוע, שצה"ל קבע שלא ישתמשו יותר בשפה א-מגדרית כמו הוראת האקדמיה העברית, בוחר גוף ממשלתי לבחור בשפה שמשרתת אג'נדות פרוגרסיביות. אנחנו דורשים מהלמ"ס לחזור בהם מידית ולא להכנע לרוחות הטרלול הפרוגרסיבי".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו