גבעת המטוס
גבעת המטוס צילום: Yonatan Sindel/Flash90

הוועדה המקומית לתכנון ובניה בירושלים אישרה היום (רביעי) את הפקעתם של כ-200 דונם לטובת כבישים ושטחים למבני ציבור ושטחים פתוחים בתחומי גבעת המטוס.

ההפקעה היא תנאי יסוד להגשת בקשות להיתרי בניה בגבעת המטוס.

סגן ראש העיר ירושלים אריה קינג הודה ליו"ר הוועדה וסגן ראש העיר אלעזר ראוכברגר, ולראש העיר משה ליאון על קידום ההפקעה. ''יש הרוצים לערער ולהגביל את היאחזותו של העם היהודי בבירתו ירושלים ולהם אנחנו עונים בבניה'', אמר קינג.

סגנית ראש העיר ירושלים ויו"ר הבית היהודי חגית משה: ''אני מברכת על האישור לבניית 1,300 יחידות דיור בגבעת המטוס בירושלים. בנייה שתעזור לנו להגשים את חלומם של אלפי צעירים ישראלים לגור בירושלים, בירתה הנצחית של עם ישראל".

חבר הכנסת מוסי רז ממרצ הביע כעס על אישור הפקעת הקרקעות בגבעת המטוס וטען כי זהו אירוע חמור, כלשונו. "בניה באיזור תהיה הרסנית ואני מאמין שהוועדה המחוזית לא תאשר אותה. אם הבניה תאושר זאת תהיה טעות שתפגע באזרחי ישראל".

עוד באותו נושא:

בחודש ינואר האחרון הכריזה ועדת המכרזים של רשות מקרקעי ישראל על תשעה זוכים במכרז בגבעת המטוס בירושלים לבניית 1,257 יחידות דיור חדשות.

יחידות הדיור ייבנו בעשרה מתחמים של בניה רוויה בגבעת המטוס, מתוכן 501 יח"ד במסלול מחיר מופחת, 718 יח"ד בשוק החופשי ו- 38 יח"ד לדיור ציבורי.

שכונת גבעת המטוס בירושלים נמצאת ממערב לדרך חברון, ממזרח ומדרום לבית צפפא. בשכונה יבנו בניינים בני 12 קומות במרכז השכונה ובניינים בני 4 עד 6 קומות במורדות השכונה.

לכל המתחמים, למעט אחד שיפורסם מחדש, נקבעו זוכים. המכרז במסלול מחיר מופחת קובע מראש את המחיר לזכאים למ"ר בנוי. מחירי הדירות שנקבעו במכרז משקפים הנחה של 17% בהשוואה לדירות דומות בשוק. כל הקרקעות ששווקו הינן קרקעות בניהול רשות מקרקעי ישראל. הדירות יכללו מרפסת, מחסן וחניה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו