אריה קינג בגבעת המטוס. ארכיון
אריה קינג בגבעת המטוס. ארכיון צילום: חזקי ברוך

העיתון 'ישראל היום' מדווח על שכונה ערבית חדשה המוקמת בצפון ירושלים על ידי תאגיד בניה פלשתיני בבעלותה של משפחת אל מסרי שאחראית גם לבנייתה של העיר רואבי.

על פי המתפרסם מדובר בשכונה שתוקם בחלקה בתוך שטחה המוניציפאלי של ירושלים ואישורים לפרויקט כבר החלו להינתן על ידי העירייה על אף הצפי לפגיעה משמעותית במאזן הדמוגרפי של העיר.

סגן ראש עיריית ירושלים, אריה קינג, קורא את הנתונים ומתייחס אליהם בראיון לערוץ 7. לדבריו הנתונים מוקצנים בפרסום ועם זאת המצב עדיין חמור. "לא מדובר בבניית עיר ואפילו לא שכונה, אלא ארבע מאות יחידות דיור שמצטרפות לבניה נוספת שקיימת באזור וגם זה מדאיג".

"מדובר בתכנית שנמצאת בצמוד למרכז הקניות של רמי לוי באזור התעשייה עטרות. השטח שייך לכנסיה היוונית בחלקו וחלק שייך לנכסי נפקדים. מדובר ביזם הערבי בשאר אל מסרי שהקים את רואבי והיה עצור בכלא הישראלי על השתתפות בפעילות מעוינת. הוא הגיש תכנית יחד עם הכנסייה לבניית 400 יחידות הדיור והדבר אושר כבר לפני עשרה חודשים".

קינג סבור כי הפרסום התקשורתי הוא חלק מהקמפיין של אותו יזם המבקש לשוות לפרויקט פן אידיאולוגי פוליטי שיגרום לציבור הערבי לרכוש בו דירות.

עוד באותו נושא:

האם היקף כזה של דירות שמאושר לציבור הערבי מקובל על קינג? קינג לוקח אותנו אחורה בזמן ומזכיר תקופות שהאישורים בהן ניתנו ביד רחבה פי כמה וכמה:

"לצערי הרב בתקופת ברקת כראש עיר, עיריית ירושלים על כל מרכיביה מלבדי הצביעו בעד 12,000 יחידות דיור, וזו כבר באמת שכונה חדשה. בעקבות כך הגשתי עתירה עם עטרת כהנים ועל רקע זה פוטרתי מהקואליציה. לפני שלוש שנים וחצי אותה מועצת עיר עם אותו ראש עיר, ניר ברקת, אישרה 13,000 יחידות דיור בשכונות צור באחר ואום טובה, וגם אז הייתי היחיד. כאן מדובר בבית חנינה ותוספת של 400 יחידות דיור זה אמנם לא פרויקט קטן, אבל כשמדובר בעיר שבה שלוש מאות אלף ערבים, זו לא תכנית שזכאית להגדרה עיר חדשה או שכונה חדשה, ועם זאת צריך לפעול לצמצום עד כדי מניעת הבניה שהיא סכנה דמוגראפית בירושלים".

אל מול בנייה זו בעטרות שאלנו את קינג אם במקביל קיימת התקדמות כלשהי בבניית השכונה היהודית המתוכננת באזור זה, והוא משיב כי היה שמח לדווח על אוזן קשבת בממשלת ישראל להקמת השכונה היהודית, אך הוא לא יכול לומר זאת, לא על הממשלה הנוכחית ולא על זו הקודמת. קינג מזכיר כי גם ראש הממשלה בנט וגם שר השיכון דהיום, זאב אלקין, היו שרי ירושלים בממשלות נתניהו, אך גם הנתון הזה לא מפיח בו תקווה שאכן משהו יקודם בשכונה זו.

עם כל זאת את דבריו חותם אריה קינג בנתון אופטימי ובו הוא מברך את יו"ר הוועדה המקומית של העירייה ואת ראש העירייה, משה ליאון, על כך שהעירייה הפקיעה כמעט מאתיים דונם בגבעת המטוס, צעד שהיה התנאי להגשת תכניות בניה במקום. "הווה אומר שהחל מעכשיו כל יהודי שמחזיק קרקע בגבעת המטוס רשאי להגיש תכניות בניה ולהתחיל לבנות. זה יום חגיגי מאוד לירושלים. חיכינו לזה כבר עשור ואנחנו שמחים לראות שזה קורה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו