חיפוי העץ ברחבת הכותל הדרומית
חיפוי העץ ברחבת הכותל הדרומית צילום: באדיבות המצלם

ביממה האחרונה הותקן חיפוי עץ לרחבה הדרומית בכותל ובמרכז ליב"ה טוענים כי הדבר נעשה כדי להכשיר את המקום להרחבת הפעילות הרפורמית.

לפני שנה וחצי, בחודש מרץ 2020, הוציא מהנדס העיר ירושלים צו מנהלי להפסקת העבודות במקום, לאחר שקבע בתום התייעצות משפטית כי מדובר בעבודות אסורות ולא חוקיות.

ממרכז ליב״ה, המוביל את המאבק בניסיונות הרפורמיים להשיג שליטה בכותל המערבי נמסר, "פעלנו להביא את התיעוד מעבריינות הבנייה לידיעתם של גופי האכיפה הרלוונטיים ואנחנו מצפים לטיפול מהיר ויעיל. לא יתכן שבאתר הקדוש ביותר לעם היהודי יוכל כל אחד לעשות מה שלבו חפץ".

במקביל, המפלגות החרדיות והדתיות בכנסת, יהדות התורה, ש"ס והציונות הדתית חברו יחדיו לחזית אחידה נגד הרפורמים במטרה לבלום את ההשתלטות הרפורמית על קדשי ישראל.

לכנסת הוגשה שאילתא דחופה בנושא כניסתו של ח"כ גלעד קריב לכותל במהלכה לקח ספר תורה ונכנס בליווי גברים נוספים לעזרת הנשים ברחבת הכותל המערבי, בניגוד לחוק.

עוד באותו נושא:

בחודש אלול, קיימו התנועות הרפורמיות והקונסרבטיביות אירוע מוזיקאלי ברחבה הדרומית בכותל המערבי, בליווי "חזניות" ו"רבניות", תוך חילול המקום הקדוש ביותר לעם היהודי.

רקפת גינסברג, מנכ"לית התנועה המסורתית, מסרה בתגובה: "רחבת עזרת ישראל, היא כותל המשפחות, מתופעלת על ידי התנועה המסורתית המעניקה במקום שירותי דת לציבור היהודי מכלל הזרמים וההשקפות".

"העלייה במספר האנשים הפוקדים את הרחבה ובמספר המשפחות המבקשות לחגוג טקס בר או בת מצווה שוויוניים בעזרת ישראל מצריכה את מדינת ישראל לחשיבה מחודשת, ובסופה אימוץ מתווה הכותל ובניית רחבת תפילה הולמת ומכבדת לציבור היהודי בישראל ובתפוצות", הוסיפה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו