שר החוץ יאיר לפיד נשא הצהרה מיוחדת עם מזכיר המדינה, אנתוני בלינקן ושר החוץ האמירתי השייח' עבדאללה בן זיאד.

"במרכז הביקור שלי כאן עומדת הדאגה מהמירוץ של איראן ליכולת גרעינית. איראן הופכת למדינת סף גרעינית. כל יום שעובר, כל גרירה נוספת של המשא ומתן, מקרבת את איראן לפצצה".

עוד באותו נושא:

"ישראל שומרת לעצמה את האפשרות והזכות לפעול מול הגרעין האיראני בכל רגע, בכל מצב ובכל דרך. זו אינה רק זכותנו, אלא חובתנו. איראן הודיעה פומבית שהיא רוצה למחוק אותנו מעל פני האדמה. אין לנו שום כוונות להימחק", דברי לפיד.

הוא הוסיף, "אנחנו כותבים פרק חדש בהיסטוריה. זו ברית של מתונים שעוסקת בחיים בתקווה באופטימיות בלהסתכל קדימה. אני מודה לשניכם על הברית הזו, על החברות, היא מעוררת תקווה בכל העולם".

מזכיר המדינה האמריקני אנתוני בלינקן הוסיף כי "הקשרים בין העמים מעמיקים, אנחנו תומכים בצעדים ההיסטוריים ופועלים להרחבת ההסכמים".

בנוגע לגרעין האיראני ציין כי "איראן מנצלת את הזמן כדי להעשיר עוד אורניום. אנו מוכנים לחזור לשיתוף פעולה מלא בעניין הסכם הגרעין אבל נראה שאיראן לא - הזמן אוזל. מאמינים בדיפלומטיה אבל נבחן כל אופציה".

על הסוגייה הפלסטינית אמר, "שני הצדדים צריכים לחיות בבטחון ואנחנו ממשיכים לתמוך בפתרון שתי המדינות"

שר החוץ האמירתי עבדאללה בן זאיד אמר, "ככל שהיחסים בין האמירויות לישראל יהיו מוצלחים יותר, כך זה ישכנע את כולם להתקדם בנתיב הזה".

הוא סיפר שהוזמן לביקור רשמי בישראל ויבוא אליה בתקופה הקרובה.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו