בנות עתיד חמדת נוחתות בישראל
בנות עתיד חמדת נוחתות בישראל צילום: פרטי

24 צעירות יהודיות דוברות צרפתית נחתו השבוע בישראל לקראת תחילת לימודיהן בתכנית המדרשה 'עתיד חמדת', שבסיומה רוב הבנות משלימות עליה.

הבנות תשתלבנה במחזור ה-27 של התכנית, למשך שנת לימודים בה תלמדנה את השפה העברית, לימודי קודש ויהדות ותתחזק הזהות היהודית שלהן. הן גם תשתתפנה בקורס הכנה לפסיכומטרי ותכרנה את הארץ.

בין הבנות שנחתו בישראל נמצאת ליאורה פרץ, אשר אמה למדה באותה התכנית לפני 23 שנים. פרץ בת ה-19, צרפתייה תושבת לוס אנג'לס, מתכוונת בסוף השנה לעשות באופן רשמי עליה לישראל ולקבל תעודת זהות כחולה.

עוד באותו נושא:

"אני מגשימה את החלום של אמא שלי", סיפרה פרץ. "אמא שלי השתתפה בתכנית עתיד חמדת ב-1998. היא חלמה לעשות עליה אבל הדברים לא הסתדרו ובסוף היא חיה בלוס אנג'לס. אני גאה ללכת בדרכה. מרגע שהגעתי לארץ ישראל ידעתי שאני רוצה להישאר פה ולעשות עליה, אמנם אני מתגעגעת לאמא שלי, אבל מתרגשת ומאושרת להיות פה, ישראל זה הבית שלי".

בראש התכנית עומד הרב אלי קלינג. "התרגשות גדולה לראות מחזור נוסף של תלמידות אשר מתחילות את לימודיהן במסגרת תכנית 'עתיד חמדת', במיוחד לאחר שנת הקורונה אשר פגעה במקורות המימון והתרומות", אמר. "בנות המחזור הקודם פעלו והקימו קמפיין מימון המונים כדי לעזור לבנות החדשות להגיע אל שנת הלימודים. אנחנו מתרגשים מאוד להתחיל שנה נוספת".

פרופ' חיים שקד, נשיא האקדמית חמדת, אמר: "אנו מברכים את הרב אלי קלינג ואת הבנות לרגל פתיחת התכנית, המהווה מפעל ציוני לחיזוק העליה לארץ ישראל".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו