צ'או איטליה
צ'או איטליה צילום: יחצ

מעט סרטים עוסקים בשנים האחרונות באנשים מתבגרים. בעברית פחות מנומסת, נקרא להם פנסיונרים. אחרי שעברו ועבדו שנים רבות, הם מגיעים למצב שבו כספם אינו מספיק, אין להם יעד ומטרה לקום בבוקר, והם מחפשים משהו לעשות.

זה קורה בין אם היית פרופסור מצטיין, בנקאי חשוב או נגר אומן. לכולם יש את בעיית הפנסיה.

הסרט המקסים והחביב החדש צ'או איטליה (שאף זכה שם בפרס האוסקר האיטלקי) מביא את סיפורם של שלושה פנסיונרים מרומא שמחליטים שעם הקצבה הזעומה הם חייבים למצוא מקום אחר לבלות בו את שנותיהם האחרונות.

למזלם, יש להם חבר רביעי מומחה שהמציא סרגל למדינות העולם: יציבות, אקלים, יוקר המחיה וכו'. בעודם מתלבטים בין קובה, סופיה או באלי הם ממשיכים לשבת במסעדות רומא, ולפגוש את המציאות האיטלקית על כל צדדיה.

כדי לממש את חזונם לעזוב את איטליה להגיד לה צ'או ולהתחיל חיים חדשים, הם מוכרים נכסים, ספרים יקרים ואפילו את יוקרתם, הכל כדי לממש את החלום.

אבל טוויסט נפלא בעלילה מביא אותם לעשות את המעשה הכי נכון והכי טוב שיכול הצופה להעלות בדמיונו. ואהבת לרעך כמוך זה כאן.

על רקע נופיה של רומא, סמאותיה ובתי הקפה שלה גלול הסיפור החמוד והמיוחד הזה.

https://www.youtube.com/watch?v=08Gynq-gwQM

הבמאי, ג'יאני די גרגוריו מספר שהרעיון לסרט עלה בראשו בעקבות שיחה עם הבמאי מתאו גארונה (גומורה) שחיזק אותו לגמרי לכתוב על פנסיונר שמחפש דרך לעבור לחיות מחוץ לאיטליה כחיפוש אחרי חיים טובים יותר.

"שלוש שנים אחר כך עלה הרעיון שוב, התחלתי לכתוב סיפור שפורסם בספר, והוא היווה הבסיס לתסריט.

מתוך הרעיון הזה כתבתי על נושא שהוא קרוב מאד לליבי, האינסטינקט הטוב שיש אצל כולנו במידה מסוימת. לאחדים מאיתנו יש אותו יותר לאחדים פחות אבל אין ספק שלכל אחד יש את זה.

כשכתבתי את הסיפורים הללו, המציאות ובעיקר הטרגדיות המתרחשות בים, החלו לחדור לתוך הסיפורים. ומתוך זה נולדה דמות חדשה, שהוא נוסע בזמן אמיתי. היא מיוצגת על ידי אבו, בסרט שלנו, אפריקאי צעיר שהגיע לאיטליה על גבי ספינה רעועה.

היה לי מזל גדול ששני שחקנים נהדרים הופיעו לצידי, ג'יורג'יו קולונלי ואניו פנטסטיקיני." מסכם הבמאי.

אניו שהלך לעולמו לאחר סיום צילומי הסרט, הוא איש נהדר ושחקן נפלא, שהביא למסך דמות מופלאה עם כשרון רב ויצר דמות מופלאה. מותו בטרם עת יצר חלל גדול מאד.

נעים, מרגיע ומלא הנאה. 92 דקות קסומות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו