זבולון סימנטוב, שנודע בכינוי "היהודי האחרון באפגניסטן" לאחר שנותר השריד היחיד לקהילה היהודית שהייתה במדינה, יגיע בימים הקרובים לארץ לאחר שהסכים לבקשה להעניק לאשתו גט דרך תוכנת ה"זום" המקוונת, ונחת ביום ראשון בטורקיה בדכו לישראל.

סימנטוב נדרש להעניק את הגט לאשתו על מנת שלא להיתקל בקשיים בכניסה לישראל עקב דרישה של אשתו העגונה, והוא אמור לנחות בימים הקרובים בישראל לאחר מסע בן מספר שבועות שהחל מיד לאחר השתלטות הטליבאן על אפגניסטן בעקבות הנסיגה של צבא ארה"ב מהמדינה.

סימנטוב סירב במשך תקופה ארוכה להעניק את הגט לאשתו והחשש של מחלציו היה שהרשויות בישראל ימנעו את כניסתו עד להסדרת הנושא.

מי שליווה את סימנטוב מאז הימלטותו מאפגניסטן היה הרב משה מרגרטן העומד בראש עמותת "צדק" שסייעה לסימנטוב לצאת מקאבול ואף מימנה את המסע הארוך לישראל.

הוא סיפר כי תחילה שקלו חברי העמותה להטיס את סימנטוב לארה"ב, אך זמן קצר לאחר מכן הוחלט להעביר אותו לישראל עקב חשש כי יתקל בקשיים בקבלת אשרת כניסה לארה"ב וכן בעקבות העובדה כי יש לו מספר בני משפחה בישראל, מה שיקל על הליך הקליטה שלו.

"אנו מרגישים הקלה שהצלחנו לסייע לזבולון סימנטוב לברוח מאפגניסטן ועכשיו להגיע בבטחון לטורקיה. חייו של זבולון היו בסכנה באפגניסטן", אמר מרגרטן.

מי שקיבל את פניו של סימנטוב בטורקיה היה הרב מנדי חיטריק, יו"ר ארגון "ברית הרבנים במדינות האיסלאמיות", שאמר כי ילווה את סימנטוב לקונסוליה הישראלית בטורקיה על מנת לסייע לו בקבלת אישור הכניסה לישראל.