איימן עודה דוחף את איתמר בן גבירחופשי

ח"כ איימן עודה (הרשימה המשותפת) התעמת בצהריים (שלישי) בכוח עם ח"כ איתמר בן גביר (עוצמה יהודית) בעת שהאחרון ביקר בבית החולים קפלן ברחובות.

ח"כ בן גביר, שנדחף על ידי עודה לא נותר חייב ודחף אותו בחזרה. העימות התרחש בפתח המחלקה בה מאושפז מחבל שובת רעב עימו הצטלמו חברי כנסת מהרשימה המשותפת בשבועות האחרונים.

המהומה החלה לאחר שח"כ עודה עמד בפתח המחלקה על מנת לוודא שח"כ בן גביר לא יכנס לחדרו של המחבל. עודה כינה את בן גביר "מחבל קטן" וכן "חולה נפש".

ח"כ בן גביר השיב לו כי הוא "אורח כאן", ופנה למנהל בית החולים ותמה: "הוא יגיד לכם לא להכניס אותי? הוא יתן הוראות לבית החולים?".

לאחר מכן, כאמור, ניגש ח"כ עודה לכיוונו של בן גביר ודחף אותו בעוצמה. ח"כ בן גביר ניסה לדחוף אותו בחזרה אך מאבטחי בית החולים עמדו בין הצדדים.

בן גביר ביקר בחדרו של המחבל ולאחר מכן נסע למשטרה להגיש תלונה נגד ח"כ עודה.

"עודה עשה מעשה פלילי וחמור. לח"כ אין חסינות לתקוף ח"כ אחר. כולנו ראינו את התמונות של איימן עודה מנסה לתקוף אותי. אמנם לא נשארתי חייב, אבל זה מצביע בדיוק על ההתנהלות ועל הלך הרוח בקרב חברי הכנסת מהמשותפת ומרע"מ. הם מרגישים שהם בעלי הבית. ביקשתי מהנהלת בית החולים לבדוק את תנאיו של האסיר, ובסופו של דבר למרות התנהלות עודה נכנסתי למחלקה והתרשמתי שמדינת ישראל ממשיכה להיות גן עדן למחבלים", אמר בן גביר.

יו״ר הכנסת ח״כ מיקי לוי גינה את תקיפת ח"כ בן גביר. "אני מגנה בתוקף את האלימות שבה נקט היום ח"כ איימן עודה בבית החולים קפלן כלפי ח״כ בן גביר. הרמת יד של ח״כ על ח״כ אחר היא חצייה של כל הקווים האדומים. הזהרתי לכל אורך הדרך שאם האופוזיציה לא תאפשר את הקמת ועדת האתיקה אנחנו נדרדר מאלימות מילולית לאלימות פיזית כפי שראינו היום".

"אני קורא לחברי האופוזיציה להתעשת ולאפשר את הקמת ועדת האתיקה כדי שכנסת ישראל תוכל לתפקד באופן ראוי וממלכתי וניתן יהיה לנקוט בסנקציות כנגד מי שמתנהג באופן שלא יאה לחבר בכנסת ישראל", דברי לוי.

יו״ר הרשימה המשותפת עודה מסר בתגובה: "הטרוריסט המורשע בן גביר רצה לפגוע במקדאד אל קואסמי, ששובת רעב כבר 91 יום כמחאה על מעצרו ללא משפט. חסמתי אותו. הכהניזם לא יעבור".