הלווייתה של הילדה אלטע פיקסלר ז"ל עובדיה טובול-חדשות כל העולם

התינוקת אלטע פיקסלר הובאה למנוחות הלילה (רביעי) בירושלים. אלטע בת השנתיים וחצי נותקה ממכשיר ההנשמה בבית החולים בבריטניה ונפטרה לאחר מאבק משפטי.

"התוכנית הייתה להביא אותה לארץ ולטפל בה פה", אמר אביהּ, אברהם פיקסלר, בהלוויה בהר המנוחות. "היא הגיעה לישראל בדרך אחרת. היא פה וזה המקום שלה. עכשיו בטח יהיה לה טוב. לא עזבנו אותה לרגע. אנחנו מאמינים שעשינו את הדבר הנכון במאבק שלא ינתקו אותה מהמכשירים".

על פי הדיווח בכאן חדשות, אברהם ספד לבתו: "אלטע, רצינו אותך כמו שאת. היית חשובה, יקרה ומתוקה, כל המשפחה אהבה אותך. היית בשבילנו תענוג. אנחנו חזקים. יכול להיות שיש אנשים שמתבישים בילד כזה, אנחנו לא נשכח אותך".

אלטע, שנולדה עם מום נדיר שפגע בתפקוד המוחי שלה, נפטרה שלשום אחרי שנותקה ממכונת ההנשמה בבית החולים במנצ'סטר, בתום מאבק משפטי ממושך שניהלו הוריה באנגליה וקרובי משפחתה בירושלים.

בחודש שעבר פסק בית המשפט בבריטניה לנתק את הפעוטה ממכונות ההנשמה. עם זאת, למשפחתה ניתנה זכות לערעור נוסף לבית המשפט העליון בממלכה. אולם, על אף הערעור, ההחלטה נותרה בעינה.

אלטע היא בתם של חיה ואברהם פיקסלר, חרדים ישראלים שמתגוררים במנצ'סטר. בקיץ האחרון נדרש בית המשפט בבריטניה להכריע אם להפוך את החלטתו לנתק את פיקסלר ממכונת ההנשמה. הוריה באנגליה וקרובי משפחתה בירושלים ביקשו סיוע מהמדינה וקראו להבאתה לישראל להצלת חייה.

"אנחנו לא מחפשים להילחם, אנחנו בסך הכול רוצים לשמור על הבת שלנו", סיפר אז לכאן חדשות אברהם, אביהּ של אלטע. "אנחנו רוצים אותה בחיים ואני חושב שלישראל יש את הכוח לסדר את זה. אנחנו לא נזוז מפה ולא נעזוב אותה". גולדי גרינוולד, דודתה של הפעוטה, זעמה על ההחלטת בית המשפט. "זה לא היה קורה פה בארץ", היא טענה. "באיזו זכות הם רוצים לוודא הריגה? תנו לנו את האזרחית שלנו, היא לא שייכת לשם".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו