ח"כ מיקי זוהר
ח"כ מיקי זוהר צילום: ערוץ 7

חבר הכנסת מיקי זוהר מהליכוד אומר כי מפלגתו לא מוטרדת מהחוק של שר המשפטים גדעון סער שיאסור על נאשם בפלילים לכהן כראש ממשלה.

בראיון לניסים משעל וגיא פלג אמר זוהר: "נראה שלחוק הזה יש סיכוי לעבור, אבל זה לא סוף העולם. החקיקה הזו היא תמריץ אדיר לעוד מאות אלפי מצביעים שלא הגיעו בפעם הקודמת. הם ידעו שנבטל את החקיקה ונתניהו יהיה רה"מ. אנחנו לא מוטרדים בכלל".

שר, ראש עיר ומנכ"לים בחברות ציבוריות לא יכולים לכהן בתפקידם עם כתב אישום. אז ראש ממשלה יכול? לשאלה זו השיב זוהר: "גם לגבי שרים וראשי רשויות הדבר הזה חד משמעית יכול להוות סוג של אפלייה נגדם".

ח"כ זוהר מסתייג מההשתלחות של מירי רגב ברם בן ברק, "היא לא הייתה צריכה לומר את הדברים האלה לרם בן ברק. אני והוא חלוקים לגמרי, אבל חד משמעית הוא לא שונא ישראל. הוא תרם רבות למדינה".

מירי רגב לרם בן ברק: ''אתה תשתוק, אתה בכלל שונא ישראל'' ערוץ כנסת

כזכור, שרת התרבות לשעבר ח"כ מירי רגב (הליכוד) כינתה את סגן ראש המוסד לשעבר ח"כ רם בן ברק (יש עתיד) "שונא ישראל".

העימות התרחש בדיון על הצעת חוק "נאמנות בתרבות" שהגישה רגב, המבקשת לוודא שהמדינה לא מממנת מקומות תרבות והפקה של סרטים אנטי-ישראליים. הצעת החוק הזו לא עברה גם בכנסת ה-20 כאשר רגב שימשה כשרת התרבות והספורט.

נציין כי רם בן ברק, כיום יו"ר ועדת חוץ וביטחון, שירת בסיירת מטכ''ל ומילא שורת תפקידי פיקוד בצה''ל ובמוסד. בתפקידו האחרון היה סגן ראש המוסד. ''אין לכם בושה, אין לכם גבול'', הגיב בן ברק לדברי רגב. ''עכשיו זה כבר לא פוליטי; עכשיו זה אישי''.

ח''כ אופיר סופר מסיעת הציונות הדתית אמר כי רגב טעתה בהשתלחות שלה. ''ביני ובין חה"כ רם בן ברק פעורה תהום פוליטית ואידאולוגית, אך למרות זאת, אנחנו חברים טובים ויודעים להסכים על לא מעט נושאים. דיברתי הערב עם רם וצר לי על הדברים שנאמרו כלפיו. רם אוהב את מדינת ישראל ותרם רבות להגנתה וביטחונה. מוטב כי הדברים שנאמרו לא היו נאמרים'', כך סופר.