יו"ר מפלגת נעם, ח"כ אבי מעוז, טען במהלך נאום במליאת הכנסת, כי המרוויח הגדול מביקורו של ראש הממשלה נפתלי בנט ברוסיה, הוא הנשיא ולדימיר פוטין.

"בסוף השבוע האחרון נפגש ראש הממשלה בנט עם נשיא רוסיה פוטין", פתח מעוז, "פוטין, כידוע, עבד בק.ג.ב. ועמד בראש שירות הביטחון הפדרלי, שהחליף את הק.ג.ב. כאשר ארגון ביון רוצה לגייס משתפי פעולה בקרב מדינה מסוימת, איזו יכולת נפשית הוא מחפש?, הוא מחפש את היכולת לבגוד ולנטוש ערכים וחברים".

מעוז אמר כי פוטין מזהה את חולשותיו של בנט. "מי שמסוגל לבגוד בערכיו, או במה שמוצג כערכיו, הוא יעד אידיאלי לגיוס של סוכנות ביון. אז כראש ארגון ביון בדימוס, מה עושה פוטין? הוא מזהה, וזה לא קשה במיוחד במקרה דנן, את תכונות האופורטוניזם ונטישת הערכים, עד כדי התעוזה להתמנות לתפקיד ראש ממשלה בניגוד גמור לרצון הבוחר, וברמיסת כל הבטחה והתחייבות שנתן, ועוד אחרי זה להעז לומר היום בישיבת סיעה, ואני מצטט 'אני לא מתנצל כי אין לי על מה. לא שיניתי את הערכים שלי". כנראה שכשאין ערכים, אז אין מה לשנות'".

"השלב השני הוא להזמין את יעד הגיוס לביקור רשמי, ולעטוף אותו באופן אינטימי ומחבק. בשלב הבא דואגים, שמפאת התארכות הפגישה וקדושת השבת, ראש הממשלה ייאלץ לשבות ברוסיה. לסיום מזמינים את ראש הממשלה יחד עם רעייתו לביקור נוסף. כך נוצרת התחושה בקרב המגויס שהוא חשוב ומשמעותי, אפילו בעיני מנהיגי העולם", הוסיף מעוז.

לדבריו, "אדוני ראש הממשלה, נפלת בפח שכולו עטוף בשוקולדים ומרציפנים. כמו כל ילד שמחפש להרגיש רצוי ולקבל יחס חם ומחבק, כך גם ראש הממשלה בנט עסוק באובססיביות בניסיון לקבל מבית ומחוץ לגיטימציה למעשי הרמייה והנוכלות שלו. ועל מה חשוב לבנט לדווח לציבור אחרי ביקור שכזה? על זה שהשר אלקין נרדם באמצע הפגישה, על המרפק שהוא הכניס לו, ועל הצחוק של פוטין. פשוט גן ילדים".

לסיום אמר מעוז, "אדוני ראש הממשלה, הגיע הזמן שתפנים – התפקיד הזה גדול עליך בכמה מידות. אין לך לצערי לא את היכולת, לא את הכישורים, לא את הסמכות והאחריות, לא את הלגיטימציה הציבורית ובטח לא את הערכים הנדרשים והחוסן המוסרי, למלא את התפקיד הרם והנשגב – ראש ממשלתה של מדינת ישראל".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7