נותן חסות לחיזבאללה? נשיא ונצואלה ניקולס מדורו
נותן חסות לחיזבאללה? נשיא ונצואלה ניקולס מדורוצילום: רויטרס
קבוצת האקרים המכנה עצמה Team HDP, ומזוהה עם האופוזיציה בוונצואלה, פרצה לבסיס הנתונים של גוף הביון במדינה ושמה את את ידה על פרטים אישיים של פעילי חיזבאללה לכאורה, השוהים במדינה בחסות הממשל הסוציאליסטי של הנשיא ניקולס מדורו, ומתנהלים בה ככל העולה על רוחם.

בעיתון 'ישראל היום' פורסם כי במשך שנים, מתריעים ארגוני מודיעין מערביים על נוכחותם של ארגוני טרור בינלאומיים בשטח ונצואלה, בעלת בריתה הגדולה של איראן בדרום אמריקה.

המקום מוכר כמקלט מדיני למחבלים וללוחמי גרילה מקומיים, ואפילו שמו של טארק אל־האשמי, מי ששימש סגן הנשיא בעבר והיום מכהן כשר הנפט, נקשר לחיזבאללה.

ב־2017 הטילה מחלקת האוצר של ארה"ב סנקציות על אל־האשמי (46), והאשימה את הבכיר הוונצואליאני בהלבנת הון ובסחר בסמים. שנתיים מאוחר יותר, הוא הוכנס לרשימת המבוקשים של הסוכנות לאכיפת מכס והגירה האמריקנית (ICE), אשר פועלת תחת המחלקה לביטחון המולדת של ארה"ב.

מקור בקבוצת ההאקרים הסביר כי "הפצחנים מדגישים כי המבצע נעשה בשיתוף פעולה עם גורמים לשעבר בארגון הביון. החשיפה הנוכחית, ראשונה במספר, מגוללת את זהותם של פעילי חיזבאללה שנכנסו למדינה ברובם דרך האי מרגריטה. הם הגיעו כסטודנטים לספרדית "בכיסוי של תוכניות ממשלתיות ללימודי שפות".