מיקי זוהר
מיקי זוהר צילום: Avshalom Sassoni/Flash90

יו"ר הקואליציה לשעבר ח"כ מיקי זוהר (הליכוד), החליט לבטל את השתתפותו בועידת עיתון 'הארץ', לאחר שפורסם בערוץ 7 כי הועידה מתקיימת בחסות הקרן החדשה לישראל.

"פנו אליי לפני זמן מה להשתתף בוועידת הארץ לדמוקרטיה כדי להביע את עמדות הימין ולהביא לידי ביטוי את הקול של המחנה הלאומי והליכוד", אמר ח"כ זוהר.

"מצאתי לנכון להסכים כדי שקול הימין יישמע בכל מקום", הוסיף. "לאחרונה עודכנתי כי גופי שמאל קיצוני כמו הקרן החדשה שתומכת באירגונים בזויים כמו 'שוברים שתיקה' ו'בצלם', מממנים את הועידה ולכן החלטתי לבטל את השתתפותי לאלתר".

"בע״ה אמשיך לייצג את עמדות הימין והליכוד בכל מקום אפשרי אך לא אוכל לתת לגיטימציה לאירגונים אלה הפועלים נגד מדינת ישראל בעולם", כך ח"כ מיקי זוהר.

כזכור, בשבוע שעבר פורסם בערוץ 7 כי ח"כ זוהר וח"כ משה גפני (יהדות התורה) ישתתפו ב"ועידת ישראל לדמוקרטיה", שמתקיימת בחסות הקרן החדשה לישראל ובהשתתפות מנכ"ל הקרן מיקי גיצין.

"בועידה ננסה להבין איזו דמוקרטיה השאיר בנימין נתניהו אחרי 12 שנות שלטון", נאמר בפרסומים לקראת הוועידה. "האם המוסדות המשפטיים הוחלשו או נותרו חזקים כשהיו; האם התקשורת נפגעה או התאזנה; האם חל שינוי בכוח הפוליטי והייצוגי של הפריפריה".

כך יוצא שח"כ משה גפני, שמנהל מאבק נגד הארגונים הרפורמים השונים או ארגון "נשות הכותל", ישתתף בכנס בחסות הקרן שממנת רבים מאותם ארגונים.

ח"כ זוהר הודיע היום, כאמור, על ביטול השתתפותו בכנס.

מתן פלג יו''ר תנועת אם תרצו בירך את ח"כ זוהר: "'אנו מודים לח"כ מיקי זהר מקרב לב על הקשב ועל ההחלטה לבטל את השתתפותו בכנס עיתון הארץ במימון הארגון הפוליטי הזר 'הקרן לישראל חדשה'. הקרן לישראל חדשה, ארגון פוליטי זר הוא ארגון הגג הגדול ביותר בישראל לארגוני דה לגיטימציה ישראלים. מממן ארגונים המגנים משפטית על מחבלים ומשפחותיהם, מממן ארגונים המתפרנסים מהכפשת חיילי צה"ל, קידום לחץ בינלאומי עם ישראל, ואיזרוח מסתננים ועוד מירעין בימין.
החלטתו של מיקי זהר להסיר את השתתפותו כמוה כמסר חד וברור לכל מבקשי רעתנו ומכפישנו כי דם חיילינו אינו הפקר. יישר כוח גדול''.