סבתות קטנות
סבתות קטנות צילום: יעל אילן

"תשמרו על הסבא והסבתא ואל תתחבקו איתם" זעקו הכותרות בתחילת מגיפת הקורונה. בתי האבות בודדו, הסבים והסבתות לא זכו לחיבוק ולביקורים והתוצאה היתה קשר אישי רק בתוך בתי האבות.

השבוע, ניתן לאוכלוסיה הזו כבוד, כשעונת 21-22 בתיאטרון החאן נפתחה עם הצגה שעושה כבוד לדור שהכי מגיע לו, קבוצת הגיל שנפגעה הכי קשה בתקופת הזמן הזו – הסבים והסבתות שלנו.

הצגת הסבתות , היא הצגה משעשעת מאד, נקיה וכל כל אמיתית. כל מילה שם ישירה, בוטה , חדה, צינית אבל אוהבת ונוגעת ללב.

ככה זה כשלוקחים ארבעה גברים, מאפרים ומלבישים אותם בבגדי סבתות ונותנים להם לשפוך הכל "את חברה שלי אבל לא הייתי עצובה עם נחש אנקונדה היה חונק אותך"... אומרת אחת לשניה ומיד אח"כ הן מתחבקות. ויש את הממציאה. עזיזה. לא נגלה מצחיק ומהנה.

חמישה משחקני החאן (ארבע סבתות ועובדת סוציאלית) נכנסו לחדר החזרות ובתהליך יצירה מיוחד הפיחו חיים בימתיים בסבתות שלהם. התוצאה היא חבורת סבתות שגרות יחדיו, ולצידן אחות מוסמכת שעוזרת להן להפיג את שעמום הימים הארוכים בדיור המוגן בעזרת ריקודים סוערים ושירים קלאסיים אהובים.

כך נולדה הצגה שהיא מחווה לדור הוותיקים, ובעיקר לחייהם מלאי התשוקות, הפחדים והסיפורים.

ההצגה חושפת טפח מעולמם של הסבים והסבתות שלנו, שחוו לאחרונה בידוד וריחוק חברתי, ומאירה את יחסינו בהשתתפות נפלאה ואיכותית של יוסי עיני, סוזנה פפיאן, ויטלי פרידלנד, ניר רון, ארז שפריר. 80 דקות נהדרות ומקסימות.

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7