שוטר יס"מ נותן אגרוף בפניו של אחד המפגינים ידידיה גרוסמן

המשטרה תפצה נער לאחר ששוטר היכה אותו באגרוף במהלך אחת ההפגנות לאחר מותו של הנער אהוביה סנדק ז"ל.

בכתב התביעה שהגישו הנער ומשפחתו באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו נגד השוטר והמשטרה, תואר כי לנער נגרמה פגיעה פיזית, עוגמת נפש רבה וכן נשללה ממנו בברוטאליות הזכות להפגין.

האירוע התרחש לפני פחות משנה, בעת שמפגינים מחו מול ביתו של השר אמיר אוחנה בדרישה להקים ועדת חקירה חיצונית שתבדוק את נסיבות מותו של סנדק. בסרטון שתועד באירוע נראה שוטר מכה את הנער בפניו ללא סיבה.

בכתב התביעה פורט כי לנער "נגרמה פגיעה גדולה, הוא חש הוא חש סחרחורות וסבל מכאבים רבים ועוגמת נפש על ההתנהלות האלימה כלפיו. האירוע מתועד בסרטון הממצה למעשה את סיפור הדברים. בסרטון נצפה שוטר יס"מ כאשר הוא תוקף את התובע בצורה אגרסיבית וברוטאלית".

בנוסף, ציין עו"ד יאדו כי כחצי שנה לפני התקיפה עבר הקטין אירוע איבה אשר במהלכו הושלכה אבן גדולה על ראשו. "כתוצאה מאירוע האיבה אושפז התובע עם פגיעת ראש קשה והוגדר כפצוע אנוש. אך בנס יצא התובע מאותו אירוע לחיים, אך בשל הפגיעה הרחבה בגולגולת הושמו בראש של התובע פלטינות ואך במזל לא פגע האגרוף בפלטינות בראשו של התובע ולא גרם לנזק גדול במידה משמעותית".

בתביעה נטען כי משטרת ישראל נושאת הן באחריות שילוחית לתקיפה והן באחריות ישירה.

במסגרת הסכם פשרה סוכם שהמשטרה תפצה את הנער בסכום של 17 אלף שקלים.

עו''ד מנשה יאדו מארגון חוננו שייצג את הנער אמר כי "לא ניתן לכפור בצדקת התביעה, אשר אכן סולקה בפיצוי בלא שהמדינה הגישה כתב הגנה. יש לקוות ליותר סבלנות שיטורית כלפי מפגינים".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו