הרב אריה כהן
הרב אריה כהן צילום: דוברות

חבר מועצת העיר ראשון לציון, הרב אריה כהן מש"ס, שלח מכתב לראש העיר בו דרש לאסור כניסת מרצים מהקהילה הלהטב"ית למוסדות חינוכיים.

"תתביישו לכם, חוטאים ומחטיאים את הרבים. אני לא אתן לכם רשות ואפשרות שתהפכו לנו את העיר לסדום ועמורה".

ראש העיר רז קינסטליך הגיב לפנייה בחריפות. "אנו מצרים ומזועזעים מכך שיש מי שבוחר להפיץ שנאת חינם בוטה כזו ועוד בשנת 2021".

"ראשון לציון הינה עיר פלורליסטית שמכבדת ומכילה את כל תושביה. נמשיך ונתמוך בכל הקהילות - החילוניות, הדתיות והלהט״ביות, ובבתי ספרנו ימשיכו ללמד שיעורי תנ״ך לצד שיעורים על מגדריות וקבלת האחר".

"צר לי כי הצעה זו נועדה לעורר פרובוקציות ושסע אך ורק לצרכים פוליטיים ותו לא. עם דעות כאלה חשוכות היחיד שצריך לאסור עליו להיכנס למוסדות העירוניים - הוא אריה כהן בעצמו", דברי קינסטליך.

מקואליציית ארגוני הקהילה הלהט"בית הדתית חברותא, בת קול ושב"ל נמסר: "אנו מצרים על האמירה האומללה של חבר מועצת העיר ראשון לציון לפיה יש לאסור כניסה של מרצים הומואים לבית ספר ועל חששותיו להתמודד עם המציאות. אנו רואים בכך סתירה דתית מובהקת לתפישות דתיות שעל פיהן: 'יהיה כבוד חברך חביב עליך כשלך', איסור הלבנת פנים ברבים ואהבת הזולת. לצד התגובות המעודדות מצד חברי מועצה נוספים, היינו שמחים לראות צעדים אקטיביים, בהם העירייה מוכיחה לציבור הדתי כי היא רואה באחריותה קיום שיח מכיל, מאפשר ונותן מקום ללהט"בים בעיר בכלל ובמסגרות החינוך והציבור הדתיים בפרט".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו