פרופ' נחמן אש וד"ר שרון אלרעי־פרייס
פרופ' נחמן אש וד"ר שרון אלרעי־פרייסצילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

האיומים נגד בכירי משרד הבריאות גוברים: מזה מספר חודשים ישנה אבטחה כבדה סביב ד"ר שרון אלרעי פרייס, נערכו סיורים בקרב ביתה והיא אף נשאה עמה כפתור מצוקה למקרה שתתוקף.

מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' נחמן אש מזהיר כי ההסתה עלולה לעלות בחיי אדם. "האיומים הם איומים ממשיים. אני באופן אישי לא מוטרד, באופן מערכתי אני מוטרד. אתה מסתכל על אנשי ציבור, שעושים הכול למען אזרחי ישראל ומה הם מקבלים בתמורה, זה נורא ואיום".

באשר להתמודדות האישית שלו עם איומים, אמר: "זה הרבה פחות ממה שד"ר אלרעי פרייס מקבלת".

הוא שיתף כי שוחח עמה על הנושא. "דיברתי איתה אתמול בערב, זה לא קל לה, לא פשוט. עם כל זה שהיא באמת אישה חזקה ומקצוענית, ופועלת מתוך דחף אמיתי לעזור לציבור בישראל להגן על בריאותו, הדברים האלה קשים כשאתה נתקל בזה באופן אישי".

לדבריו, "צריך לגנות את התופעה הזאת ולפעול נגדה. אני מקווה שהמשטרה תגיע לאנשים ושתפעל נגדם. אנחנו רק מחפשים את טובת הילדים והציבור, ורוצים לצאת מהמגפה הזאת".

כשנשאל מיהם אותם מאיימים, העריך: "זה בא מגרעין של אנשים שהם מתנגדים לכל החיסונים בוודאי, חיסוני הילדים בוודאי, אבל אלה מהמקום הלא רציונלי".

בהמשך, התייחס להחלטה שעתידה להתקבל בישראל על חיסון בני 11-5: "אנחנו נפתח חלק מהדיונים, יש חלק לא קטן שיהיה פתוח במובן של גם הסקירות ואפשרות לציבור להציג את עמדתו ולשאול שאלות. אבל החלק של הדיון, וכנראה גם ההצבעה, יהיה סגור. בגלל שאנחנו רוצים שאנשים יתבטאו באופן חופשי".

אש הסביר כי הסיבה לסגירת הדיונים היא מחשש שאנשי הצוות "לא יתבטאו כפי היו רוצים ושהם יזוהו עם עמדה כזו או אחרת, שאחרי זה יבולע להם בחייהם היום-יומיים".