נפתלי בנט עם מנסור עבאס במליאת הכנסת
נפתלי בנט עם מנסור עבאס במליאת הכנסת צילום: שלו שלום, TPS

גורם בקואליציה הגיב הבוקר (ראשון) בשיחה עם ערוץ 7 לתחקיר חדשות 13 על הקשר בין מפלגת רע''מ לארגון החמאס ברצועת עזה, ואמר כי מדובר על אירוע שהתרחש בעת כהונת ראש הממשלה בנימין נתניהו ואושר על ידו.

''לא יעבור שקל אחד בתקציב המדינה ליתומים ואלמנות בעזה", הבהיר הגורם. ''זה פייק מופרך שלא ברור מה מקורו ושכמוהו נראה עוד רבים עד העברת התקציב. מי שטוען אחרת - שיציג עובדות. שקר, גם אם חוזרים עליו באלף ציוצים - נשאר שקר''.

עוד מוסיף הגורם בהתייחסות לתחקיר של חדשות 13: ''כל האירוע המתואר בכתבה התרחש בזמן כהונת הממשלה הקודמת, מי שצריך להישאל האם אישר את הכניסה לעזה ומאילו סיבות, הוא ראש הממשלה דאז נתניהו, שבחוצפה שלא תתואר עוד משתף את הכתבה על הנסיעה לעזה - שאושרה במשמרת שלו.

''ראש הממשלה בנט לא אישר שום דבר דומה", ציין הגורם. ''התקציב לחברה הערבית הולך רק לצרכים אזרחיים - חינוך, בריאות, תעסוקת נשים וכדומה''.

הבכיר ברע"מ והקשר לחמאס חדשות 13

גם יו"ר מפלגת רע"מ מנסור עבאס מאס בהתקפות החוזרות ונשנות עליו ועל מפלגתו, והחליט להגיב בנחרצות. בפגישה שקיים עם בכיר בליכוד, שעל פי הדיווחים מקורב ליו"ר האופוזיציה בנימין נתניהו, הבהיר: "בפעם הבאה שזה יקרה, תהיה תגובה מאוד משמעותית שתזיק לנתניהו אישית - ולליכוד תדמיתית".

הבוקר (ראשון) הוא שוחח עם גולן יוכפז וענת דוידוב על הנושא, וגם התייחס לתחקיר בעניין מפלגתו שפורסם ב'ערוץ 13' במהלך סוף השבוע.

ח"כ עבאס הסביר מדוע הוא זועם על הקו שנוקטת מפלגת הליכוד והעומד בראשה כנגדו: "שיח פוליטי צריך לנהל בצורה נקייה, ללא האשמות שווא. הסיפור שלי עם הליכוד ארך, לא חודשים, אלא מאז אפריל 2019 אנחנו מתדיינים, מקיימים מתווה או דרך חדשה". עוד הוסיף: "אם אתם רוצים להמשיך בקו הזה ולעשות דה־לגיטימציה, אני אספר את האמת על הקשר, הדיאלוג ומה שהובטח לנו. על כל הנושאים שהיום הוא מנסה להתנער מהם".

כמו כן, התייחס להזמנתו את חבר הכנסת קיש לביצוע פוליגרף: "הוא הכחיש את הדברים, אז נראה מי אומר אמת ומי לא. אנחנו, רע"מ, כוח פוליטי־ערבי שמנסה להשתלב בפוליטיקה הישראלית ובחברה. אנחנו לא מעוניינים להיות בריב או בקונפליקט עם אף גורם פוליטי. אבל יש גורמים שרוצים לקחת אותנו החוצה מהתהליך, ואנחנו לא נרשה להם לעשות את זה".

בהמשך, הגיב לטענות שעלו בתחקירה של אילה חסון ב'חדשות 13', על קשר לכאורה בין מפלגת רע"מ לחמאס: "אין שום קשר בינינו לבין תנועת החמאס". אף על פי כן, בכיר ברע"מ תועד בכנס בעזה עם בכיר בחמאס. על כך אמר עבאס: "גם אתה יכול להיות במחיצתו של מישהו שאתה לא מכיר או לא הזמנת".

לדבריו, העמותה המדוברת "פועלת 20 שנה, לוקחת מהעשירים שתורמים ונותנת לעניים ישירות, רק לאזרחים עניים יתומים ואלמנות", והבהיר: "כל המידע חשוף לגורמי הביטחון. מישהו רוצה להגיד לנו שמדינת ישראל היא מדינת בננה, שאין ארגוני ביטחון ורשויות חוק? בכתבה הזויה הזאת אין מידע חדש, הכול מפורסם, הכול היה בשידור חי והכול היה בתקופות של נתניהו".

עם זאת, סירב להכחיש באופן חד משמעי שהעמותה מעבירה כספים גם למשפחות של טרוריסטים. כשנשאל בנושא, השיב: "אנחנו לא מעבירים כסף במזוודות של דולרים, ואתם יודעים מי העביר את זה בצורת כסף מזומן. 20 שנה העמותה פועלת, ב־12 שנה האחרונות תחת ממשלתו של נתניהו".

יו"ר רע"מ התייחס לשבוע הדרמטי בו עתיד לעבור בתום 3 שנים תקציב המדינה, והתחייב: "סיעת רע"מ מחויבת לקואליציה. כולנו נצביע בעד. אני סומך על כל חברי רע"מ, הם מרגישים את האחריות ויודעים שהחברה הערבית כולה מחכים לרגע הזה שהתקציב יאושר".