תחנת דלק
תחנת דלק istock

בחצות הלילה שבין ראשון לשני יעודכנו מחירי מוצרי הדלק הנמצאים בפיקוח, הנמכרים לצרכן בתחנות הדלק.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי (כולל מע"מ) לא יעלה על 6.62 ש"ח לליטר, עליה של 23 אג' מחודש קודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 21 אגורות לליטר (כולל מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם.

המחיר המרבי לליטר בנזין 95 אוקטן נטול עופרת לצרכן בתחנה בשירות עצמי באילת (ללא מע"מ) לא יעלה על 5.66 ש"ח לליטר, עליה של 19 אג' מחודש קודם. תוספת בעד שירות מלא תעמוד על 18 אגורות (ללא מע"מ), ללא שינוי מחודש קודם.

מחיר הדלק שיזנק הלילה לשיא של שנים, צפוי להיות הסיפתח לגל התייקרויות, מרכבים וחלקי חילוף דרך מוצרי חשמל ונדל"ן.

מנכ"ל רשת הסופרמרקטים "ויקטורי", אייל רביד, הזהיר מעליית המחירים במשק בעקבות הגזירות החדשות של הממשלה וביקש מהצרכנים לנהוג בחוכמה.

בדף הפייסבוק שלו כתב רביד: ''ימים קשים לפנינו, אפשר להגיד שלפנינו ממש צונאמי של עליות מחירים. מחירי הדלק עומדים לזנק, בממשלה העבירו מס חדש על כלים חד פעמיים לצד מס נוסף על משקאות ממותקים. אלו רק חלק מהגורמים שיכבידו על הכיס של כולנו.

''ואם זה לא מספיק גם הקורונה וההשפעות שלה עוד כאן, הספקים כבר הודיעו שאחרי עשור שבו לא העלו מחירים כבר אין להם ברירה".

רביד סיפר כי בעבר הלא רחוק, לפני הקורונה, ספקים שילמו 7,500 ש''ח כדי להביא מכולה מהמזרח לישראל, דרך הים. היום המחיר כבר מגיע ל-59,000 ש''ח למכולה. "מאירופה עלה 2500 ש''ח והיום 17,000 ש''ח. ואת כל זה הארנק של כולנו יספוג''.

מנכ''ל ויקטורי מבקש מהישראלים: ''תהיו צרכנים חכמים, תקנו נכון, תתכננו את הקניות שלכם, תכינו רשימות מראש, תבדקו מה נכנס אליכם לעגלה ומה אוכלים בבית, תנהלו טבלאות אקסל של הוצאות והכנסות.

''אנחנו בויקטורי נמשיך לעשות ככל יכולתנו בכדי להוזיל את הסל המשפחתי, לתת מבצעי עומק משתלמים, להלחם בספקים ולהעמיק את הייבוא המקביל.

''אתם תהיו צרכנים חכמים, תתכננו מראש ותנהלו את החשבון המשפחתי בצורה נבונה וביחד נמשיך את המאבק על יוקר המחייה. יחד נעבור גם את התקופה הקרובה", הבטיח אייל רביד.