גיבוש צנחנים. למצולמים אין קשר לידיעה
גיבוש צנחנים. למצולמים אין קשר לידיעה צילום: דובר צה"ל

בצה"ל החליטו לשנות את המדיניות הקיימת, כך שחיילים המשרתים במסלול הסדר ומשתתפים במיונים ליחידות מיוחדות יוכלו לקבל את ההחלטה על המשך המסלול הצבאי לאחר קבלת תוצאות המיונים.

כזכור, בעקבות החלטת צה"ל בתחילת שנות האלפיים, חיילים בני ישיבות שהיו מעוניינים להשתתף בגיבושים ליחידות המיוחדות נאלצו לחתום וויתור על מסלול ההסדר, ולהתחייב לשירות פעיל של שלוש שנים.

חיילי הסדר רבים נמנעו במשך השנים להתמיין ליחידות המיוחדות, שכן לא רצו, עוד טרם קבלת תוצאות המיונים, לקצר את השירות הצבאי הכולל ולהאריך את השירות הצבאי הפעיל.

בצבא ההגנה לישראל החליטו אתמול (ראשון), כאמור, לבטל את ההנחיה לעיל ולאפשר לחיילים לגשת לימי המיונים מבלי להתחייב בדבר לגבי המשך השירות הצבאי שלהם

את השינוי במדיניות הובילה הנהלת איגוד ישיבות ההסדר יחד עם רח"ט תומכ"א, תא"ל אמיר ודמני. במסמך שכותרתו "עדכון מדיניות גיבושים ליחידות ממיינות לחיילי מסלול ההסדר", מפורטות ההנחיות לאילו גיבושים יוכלו לגשת חיילי מסלול ההסדר מבלי לחתום ויתור על המסלול.

רמ"ט איגוד ישיבות ההסדר, אורי פינסקי, הביע הבוקר קורת רוח מההחלטה: "מדובר בהחלטה משמעותית מאוד שתאפשר לתלמידים שמתלבטים בנושא, ויחד עם זה רוצים את הלימוד העוצמתי והחבורה המחזקת שיש בישיבות ההסדר, לבוא להנות מהיתרונות הגדולים של ההסדר ולאפשר גמישות החלטה בהמשך. ההחלטה תחזק את התלמידים, את צה"ל ואת הישיבות".