בניין הניו יורק טיימס
בניין הניו יורק טיימס צילום: רויטרס

אחרי שבשבוע שעבר פרסם עיתון ה'ניו יורק טיימס' כתבת שער המציגה את הישראלים החיים בישראל כממורמרים, הגולשים ברשת מגיבים בקמפיין סרקסטי.

כתבת השער של העיתון פורסמה תחת הכותרת "הארץ המובטחת למי? מסע לישראל המקוטבת". לדברי חנן עמיאור עורך אתר 'פרספקטיבה', "זאת היתה כתבת תעמולה שקרית ומשמיצה שרואינו בה אך ורק ישראלים ממורמרים על המדינה, משלל סיבות"

"כך, מדינה שבמדד האושר העולמי נושקת בקביעות ל-10 המדינות המאושרות בתבל (מתוך 149 מדינות) תוארה בכתבה כמדינה שאזרחיה 'כועסים' עליה 'מנוכרים' לה ו'מאוכזבים' ממנה בגלל ה'דיכוי' שהיא מפעילה עליהם, שכולה 'פשעים' 'אי חוקיות' 'אי צדק' ו'היעדר שייכות', שהערים בה 'עלובות', 'קודרות' ו'צעקניות', שכונותיה 'שכונות עוני', ועוד ועוד תיאורים שתפקידם להציג את ישראל כמקום מדכא, עצוב ורע", הוסיף.

אלה מבין קוראי הכתבה שמכירים את ישראל, כנראה הופתעו לראות איך כותב הכתבה מציג את המדינה באור שלילי כל כך. ארגון 'קאמרה' האמריקני, העוסק בהגנה על ישראל מפני פרסומים שקריים ומכפישים בתקשורת האמריקנית, פרסם באתרו ביקורת מקיפה על הכתבה יזם את ההאשטאג והניע את קמפיין המחאה הרשתי.

הגולשים נענו והחלו להעלות לרשת תמונות מביקורים ומרגעים יפים בישראל, תייגו את העיתונאי פטריק קינגסלי ואת הניו יורק טיימס, והוסיפו את ההאשטאג הסרקסטי #SadSadIsrael. בתוך כך, הדבר הפך לקמפיין רשת פורח וגולשים רבים שמכירים את ישראל החלו לשתף את התמונות השמחות שלהם מישראל, ולהשיב לכתבה של הניו יורק טיימס.