חוג "הארבעה בנובמבר" של מפלגת העבודה סייר בסוף השבוע שעבר באזור יהודה ושומרון ובין היתר במאחז אביתר, במכינת גדי ובחוות הבודדים של אורי.

מרשק סיפר לערוץ 7 כי "העלייה לאביתר לא נעשתה בצורה מסודרת, אלא בזמן של מבצע 'שומר החומות' כשאף אחד לא שם לב. זה קצת הזכיר את 'חומה ומגדל'. כבר 20 או 30 שנים לא היה אירוע התיישבותי כזה שבתוך יומיים-שלושה עולים על הקרקע עשרות מבנים והאוכלוסייה בתוכם".

עוד באותו נושא:

לדבריו, "אי אפשר לפנות יישוב כזה בכוח, אלא בהסכמות ופשרה, שאני עצמי עודדתי. על פי הפשרה כולם עזבו את המקום שנותר מאובטח על ידי צה"ל וממתינים להחלטה מדינית. אני מצפה שההחלטה תגיד שבמקום יכולה להיות מכינה קדם צבאית עם שש-שבע משפחות של מורים וכך תיווצר עוד נקודה יהודית ששומרת עלינו כיהודים בשומרון".

מרשק מציין כי "הנקודה הזו לא יושבת בעומק הפלסטיני או מתחככת איתם. הם התקרבו לשם בעקבות הקמת הנקודה בניסיון לשלול אותה. בתוך מפלגת העבודה, שהחזון שלה הוא בהחלט 'רבין', שדגל בשתי מדינות אך שהבקעה יהיו בידינו, הוא היה מוכן ללכת למשא ומתן אמיץ מאוד בעקבות החזון שלו אבל בלי לוותר על הביטחון".

לדעתו אם יצחק רבין ז"ל היה מכהן כיום כשר ביטחון, היישוב אביתר היה מקודם. "אני חושב שאם רבין היה היום שר ביטחון הוא היה בונה באביתר ורואים שגם שר הביטחון הנוכחי גנץ וגם השר הקודם נפתלי בנט נתנו את ידם להקמת היישוב".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו