ינאי רימון
ינאי רימוןצילום: באדיבות המשפחה

כוחות ההצלה שחידשו אמש את החיפושים אחרי ינאי רימון, מטייל ישראלי בן 25 שנעדר לאחר שנפל מגובה של כחמישה מטרים ונסחף במפל באזור העיירה לאס נובס שבמקסיקו, הצליחו לאתר את גופתו.

יגיל שוהם, מדריך טיולים במקסיקו השתתף בצוות החילוץ, סיפר בראיון ל-103FM על המסע שתם בטרגדיה: "בהתחלה המטרה שלנו הייתה להביא את ינאי חי להוריו, אך כשעברו יותר מ־24 שעות הבנו שזה לא הכיוון. בסוף המקומיים הם אלה שמצאו אותו".

רימון, לוחם ביחידה מובחרת ששוחרר לאחרונה מצה"ל, יצא לטיול אחרי צבא במרכז אמריקה.

בהודעה שיצאה מטעם הוריו, נירית ודורי רימון, נכתב, "ינאי, ילד של אור, גדל והתחנך בשדרות ואהב בכל ליבו את אנשי עירו. הוא ראה את הזולת בגובה העיניים ועשה למען הכלל ללא הרף. ינאי התגייס ליחידת העילית דובדבן לאחר שנת שירות בכפר הירוק והיה ללוחם ביחידת דובדבן, שחבריו לצוות היו לו לחברי נפש עד יום מותו. הוא יצא אל הטיול הגדול עליו חלם לאחר שירות קבע ביחידה כשהוא מצטרף אל חברי ילדותו שטיילו באזור".

"משפחת רימון אסירת תודה לחבריו של ינאי, חברים לחיים, חברי נפש, שמיד פתחו בחיפושים והבטיחו- לא חוזרים בלי ינאי. ליבנו יוצא אליהם ואל שורת החברים הארוכה שהצטרפה אליהם ולילות כימים לא פסקו מהנסיונות לאתר את ינאי, לא הרפו מהאמונה כי ימצא חי וישוב אליהם. תודת המשפחה שלוחה אל אנשי הקהילה היהודית המיוחדת במינה של מקסיקו ויחידת "קדנה" בניהולו של בני לניאדו, תודה ליגיל שוהם, לבית חב"ד ולכוחות החילוץ וההצלה המקומיים, תודה גם לצוותי החיפוש המקצועיים של חברת הביטוח פספורט, לחיליק מגנוס ולאנשי משרד החוץ שתמכו בחיפושים לאורך כל הדרך. תודה מעומק הלב לכל מי שהתגייס לסייע בארץ ובחו"ל", לשון הודעת המשפחה.