חוברות הכוללות תכני הסתה לילדים
חוברות הכוללות תכני הסתה לילדים Miri Tzachi

טרור ורצח זוכים לאהדה, לישראל אין זכות קיום, ומות שאהידים הוא האידיאל - אלו התכנים שמוצגים לילדי הרשות הפלשתינית בכתב העת "וועד", שיוצא לאור על ידי ארגון פתח', כך עולה מדו"ח חדש של מכון "מבט לתקשורת פלשתינית".

הדו"ח, שפורסם בעיתון 'ישראל היום' ועוסק בסוגיית החינוך שמקנה הרשות לילדים פלשתינים באמצעות כתב העת, הוגש בסוף השבוע לפרלמנט הנורבגי באוסלו.

כתב העת מיועד לבני 15-6 ויוצא לאור על ידי ארגון הילדים של הפתח', האחראי לנושאי חינוך. לא קיים מידע רשמי על תפוצתו, אולם ההערכה היא שתפוצתו גבוהה.

בין המסרים המפורסמים בכתב העת: ישראל היא מדינה קולוניאליסטית ופולשת, לישראל אין זכות קיום, ופלשתין תתפוס בעתיד את מקומה של ישראל. טרור ורצח זוכים לשבח ולאהדה בכתב העת, ומות שאהידים הוא האידיאל המקודם שם. הדו"ח מצא כי באופן שיטתי מולעטים קוראי כתב העת, ילדים רכים ונערים, בהיסטוריה מעוותת ומזויפת, אשר נועדה להצדיק ולבסס את שלילת זכות הקיום של ישראל.

הדו"ח פורסם בפרלמנט באותו יום שבו התקיימה באוסלו ועידת המדינות התורמות, המורכבת מ־16 מדינות, אשר עסקה בהגדלת הסיוע הכלכלי לרשות הפלשתינית בסכום של לפחות מיליארד דולר - מהלך שישראל דווקא תמכה בו עקב המצב הכלכלי הקשה של הרשות הפלשתינית.