מושיק רוט וד״ר שי אלדר
מושיק רוט וד״ר שי אלדר צילום: מירי גטניו - איכילוב

השף מושיק רוט הצליח לרזות 60 ק״ג בזכות ניתוח לקיצור קיבה שביצע לפני שמונה חודשים בבית החולים איכילוב בתל אביב.

בשבוע שעבר הוא הגיע לביקורת אצל המנתח, ד"ר שי אלדר, מנהל המרכז לטיפול בהשמנת יתר באיכילוב.

״הגעתי לד״ר אלדר בעקבות המלצה של רופאת משפחה שאמרה לי שהוא אחד המנתחים הכי טובים שהיא מכירה ואיך שנכנסתי אליו לחדר בפגישה הראשונה שלנו הדבר הראשון שאמרתי לו: ׳נעים מאוד, שמי מושיק ואני צריך את הניתוח עכשיו׳״.

רוט סיפר על ההחלטה לעבור את הניתוח: ״הגעתי אליו אחרי שלא יכולתי לשרוך את השרוכים בנעליים והבנתי שאני רגע לפני שאני נכנס לבעיות של סוכרת ולחץ דם. ידעתי שאם אני רוצה חיים ארוכים ולהיות אבא לילדים הקטנים שלי, אני חייב לעשות שינוי דרסטי באורחות חיי. הוא הסתכל עליי, אמר מילים טובות, מיד התחברנו וזמן קצר לאחר מכן כבר שכבתי תחת ידיו האמונות בחדר הניתוח״.

ההשפעה של הניתוח הורגשה מיד. ״הניתוח נתן לי אפשרות לשנות אורחות חיים ואני כל כך נהנה מחיי החדשים כיום שאני כל יום מזכיר לעצמי מחדש לשמור על כל הטוב שזכיתי. ירדתי כ-60 קילו והמשמעות לחיי היא דרסטית״.

רוט תיאר את שינוי חייו לטובה: ״נתחיל בלשרוך נעליים, לעשות אימוני ספורט ובעיקר והכי חשוב עבורי - לרוץ עם הילדים הקטנים בפארק. התסכול שאני חווה מההימנעות מאכילה מופרזת כמו בעבר הוא כאין וכאפס מול ההנאה של חיי כיום. ושיהיה ברור, אני אוכל הכול אבל פשוט פחות. לא 300 גרם בשר אלא 80 בלבד. ותאמינו לי, זו עדיין אותה חוויה.

״הניתוח שינה את חיי ואני רוצה להודות לד"ר שי אלדר ולכל צוות המרכז להשמנת יתר באיכילוב ובראשם האחות הראשית רותי מלץ והדיאטנית שולי זמר על ליווי מסור, עבודה מקצועית ומצילת חיים ובעיקר ומעל לכל, על האנושיות״, כך השף מושיק רוט.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו