קצין אג"מ מחוז ירושלים, ניצב משנה ארז תבור, מסכם את הפיגוע הרצחני הבוקר (ראשון) בעיר העתיקה. "התגובה המהירה מאוד של שוטרים שהיו פרוסים בכל העיר העתיקה ובאזור העיר העתיקה, גרמה לכך שבתוך 23 שניות שוטרים חתרו למגע, פתחו בקרב יריות מול אותו מחבל ועם הגעה מהירה של כוחות נוספים הצליחו לחסל ולנטרל אותו".

לדבריו נכון לעכשיו המידע המצטבר על המחבל הוא שהוא פעל באופן עצמאי. "באירוע עצמו הוא פעל לבדו", מציין ניצב משנה ארז הרואה באירוע זה חלק מהעלייה ברף האלימות והטרור בירושלים. "זו בהחלט עליית מדרגה למרות שמדובר בפיגוע של אדם בודד. בפיגוע לפני ארבעה ימים השתמש המחבל בסכין וכאן ברובה. זו עליית מדרגה מבחינת כלי הנשק. בהיערכות שלנו הצלחנו לנטרל אותו בשניות ספורות ולסיים את האירוע הקשה מאוד שיכול היה להיות הרבה יותר קשה".

בדבריו מציין נצ"מ ארז את מורכבות הפעלת הכוחות בעיר העתיקה העמוסה במבקרים ותושבים. "לצערינו הרב יש לנו אזרח הרוג ואזרח פצוע קשה מאוד, אבל צריך לקחת בחשבון שבסביבה כזו ועם נשק כזה האירוע יכול היה להסלים ולהגיע לכמות הרוגים ופצועים גדולה הרבה יותר. בזכות החתירה למגע וההגעה של הכוחות שפרוסים בשטח הצליחו לנטרל אותו מהר מאוד".

על ההנחיה לתגבור כוחות שהגיעה מכיוונו של ראש הממשלה אומר ארז כי בתדרוכים והערכות מצב שבוצעו על ידי המפכ"ל ומפקד המחוז הוחלט על תגבור מחוז ירושלים בעשרות שוטרים נוספים שיתפרסו גם בעיר העתיקה אך גם במערב העיר לאורך השבוע כולו בשילוב כוחות של שוטרים כחולים ושוטרי יחידות מיוחדות.

לציבור הרחב ממליץ נצ"מ ארז שלא לשנות את התכניות. "יש הרבה מאוד שוטרים שפרוסים בכל העיר, גם בדרכים המובילות לעיר העתיקה, לכותל ולאתרים נוספים. אנחנו נמצאים ונמשיך להיות ברחובות ערי כדי לתת את הביטחון ולאפשר לכלל האזרחים להגיע לכאן ולחוש את הביטחון".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו