ניצן הורוביץ
ניצן הורוביץ צילום: שלו שלום/TPS

דווקא בעיצומו של משבר קורונה התיישב בלשכת שר הבריאות אדם זחוח ומנותק, אשר מקשה על ראש הממשלה לנהל מדיניות סבירה נגד הנגיף המשתולל ומול ציבור סרבני החיסון המסכנים את האזרחים האחראים.

ניצן הורוביץ הגדיל להתבטא בתחום מומחיותו – הזחיחות והניכור – בראיון בערב השבת שעברה (19.11.21) בערוץ 11 אצל גאולה אבן-סער, ובהתבטאויות שונות לפני הראיון ואחריו. להלן פנינים אחדות שבקעו מפיו מפיק המרגליות:

"הירידה (בתחלואה) שהיתה עקבית שבועות ארוכים (רבים) קצת נעצרה. הגל הרביעי מאחורינו ..... אנחנו לא בתחילתו של גל נוסף". האומנם? היא לא "קצת" נעצרה, היא הפכה לסכנה מאיימת. והגל הרביעי אמנם מאחורינו, כי הנחשול החמישי מתחיל להכות, ומגיע אלינו ביבוא שאנן ומסוכן. הדחיינות בטיפול בנגיף עלולה לעלות בקורבנות רבים ומיותרים.

"אנשים מקפידים פחות על ההנחיות .......". ומה עושה השר בעניין אכיפת ההנחיות והבהרתן לציבור? השר הפופוליסטי משלים עם שאננות הציבור ומגלה לה הבנה, סלחנות והשלמה.

"אין צורך לזרוע בהלה ..... לא נעשה סגר ..... למה ללכת לתרחישי יום הדין .... לתרחישי תבהלה .....". באמת למה? אבל לשם בדיוק הורוביץ מוביל. כל הופעה שלו בתקשורת משדרת לציבור שנושא הבריאות נתון בידי שר זחוח, ששתי ידיו שמאליות.

ובמקום להתרכז בענייני משרדו – כזכור, הורוביץ נושא בתואר שר הבריאות – הוא מרבה לעסוק בעניינים אחרים. דוגמאות:

בעיצומה של המגפה, יו"ר סיעת מרצ במערך רע"ם/מרצ מוצא זמן לעלות לרגל אל מכחיש השואה מרמאללה.

בעיצומה של המגפה, האיש מנבל את פיו כלפי נוער הגבעות, אלה שעם כל חסרונותיהם ומעשים מגונים שלהם, יש להטות אוזן גם אליהם ולא רק אל מי שמפרים ברגל גסה את כל חוקי הבנייה בארץ, וזוכים לגיבוי של מערך רע"ם/מרצ.

בעיצומה של המגפה, הדמוקרטור הדגול נחלץ להגן על פרופסור שקורא להחרים אוניברסיטה בארץ ישראל. במצב של מחסור ברופאים בארץ, שר בריאות סביר היה תומך בהתפתחותה ובהרחבתה של הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל, מה שלא עושה "שר הבריאות" הנוכחי, החוזר ומטפטף את הרעל – שקר הכיבוש – ושוכח מי הוא הכובש האמיתי בארץ ישראל.

בעיצומה של המגפה, יו"ר סיעת מרצ במערך רע"ם/מרצ מעלים עין מהתבטאויות מתלהמות וקיצוניות של חבריו לסיעה, ולמעשה מסכים להן.


ד"ר רון בריימן  היה יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי

 

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו